Venom Simbiyotuna Sahip Olmuş En İyi 10 Kişi


Venom şu anda her zamankinden daha ünlü. 30.yılında, popüler bir serisi var, bolca eventi çıkıyor ve yakında Tom Hardy'nin Eddie Brock'u oynayacağı bir filmi geliyor. Venom simbiyotunu taşıyan bolca kişi var ve bunları sıralamanın en iyi zamanındayız. İlk olarak  bu listede olanların hepsi insan. Ne Venom-Rex ne de Venom Groot var. İkinci olarak bu liste tamamen sübjektiftir. 

#10 LEE PRICEBu listede en az beğendiğim ve en güncel karakter bu. Flash Thompson'dan çıkan simbiyotu kullanan suçlu Lee Price daha sonra simbiyotu çıkartılır ve hapse gider. Sonra Venom.Inc'te hapisten çıkar ve daha sonra listede göreceğiniz birinin simbiyotunu çalıp onun gücünü kullanır. Adı ise Maniac olur. Tabi yine yenilir. Kostümü ne kadar sevsem de hikayelerini hiç sevemedim. 

#9 ANGELO FORTUNATO 


Bu karakteri hepinizin tanıdığını düşünmüyorum. O yüzden 9. zaten. Marvel Knights: Spider-Man serisinde Eddie kanser olduğu zamanlarda simbiyotu bir açık arttırmada 100 milyon dolara satar ve kazanan Don Fortunato adlı bir mafya babasıdır. Simbiyotu oğlu Angelo'ya verir. Tabi bu pek uzun sürmez. Spider-Man'le dövüşü ardından kaçarken simbiyot onu güçsüz bulur ve havada onu terk eder. Hikayeyi sevmem dışında kostümün görünüşünü de çok seviyorum. 

#8 ANNE WEYING


Anne Weying, Eddie Brock'un eski sevgilisi ve kendisi bir avukat. Kendisi kısa bir süreliğine She-Venom olmuştu. Aslında görünüşü direk o zamanın Venom'unun kadın hali. Asıl sevdiğim taraf simbiyottan çıktıktan ve eski kocasının bir canavar olarak görmesinden sonra travma geçirmesi. Bu psikolojik değişimi zamanında çok sevmiştim. Hatta sonra bunlara dayanamayıp intihar etmesi baya şoke ediciydi.

#7 DEADPOOL


Deadpool, Back In Black adlı serisinde bir süreliğine simbiyota sahip oluyor. Ortalama ve geçmişte geçen nostaljik bir hikayesi olması dışında simbiyota içindeki deliliği o aktardığını öğrenmiştik. Bu tatlı detayın yanında kostümünü de seviyorum. Simbiyot Deadpool'a yakışıyor be. Birde canavar haline bakacaksınız.

#6 ANDI BENTON


Mania olarak tanıyabileceğiniz Andi, Flash Thompson'ın ana karakter olduğu Venom serisinde simbiyota sahip olmaya başlıyordu. Kendisinin simbiyota sahip olması dışında uzun süren mistik özelliklere sahipti. Hatta onla ilgili baya olay dönüyordu. Arada bir gözüken Mania'nın simbiyotu Venom Inc.'te Maniac ile birlikte yok ediliyordu. Güzel tarafı yok eden tarafta Andi yardım ediyordu. O hikayede simbiyotsuz da Andi'nin kendi başına çıkabileceğini gördük. Kostümü ise Agent Venom'unkinin biraz değişmiş hali.

#5 KRON STONE (2099)


Simbiyotlar dışında bir başka sevdiğim şey 2099 evrenidir. Kostümünün muhteşemliği dışında tam bir psikopat. Kendisi Spider-Man 2099'un üvey kardeşi ve Miguel O'Hara'nın kimliğini bilmeden ona işkence etmiştir. Kendisinin ayrıca asidik kan ve salyası var. Ah, üvey kardeşler, ah.

#4 MAC GARGAN


Bu tanıdığımız Scorpion aslında. Kendisi baya uzun bir süre simbiyot ile birlikte oldu. Osborn'un Thunderbolts ve Dark Avengers ekibinde bulundu. Kostümünde pek farklılık yok aslında. Mac Gargan'ı sevmemi sağlayan simbiyotu kontrol edememesi. Bildiğiniz kontrolü kaybedince insan yemeye başlıyor ve kol koparıyordu ve kontrolü kaybettiğinde acayip büyük bir yaratık oluyordu. Simbiyot çıkınca da biraz aklını kaybediyordu.

#3 PETER PARKER


Bu listeye koymasak olmazdı. Kendisi ilk gördüğümüz sahip ne de olsa. Böyle siyah-beyaz bir kostümü ilk kez görmüştük. Battleworld'de bulur ve bir kilisenin tepesinde çıkartır. Kahramandan yavaşça bir manyağa dönüşmesi o zaman o kahramanın hayranları için çılgınca bir değişimdi. 

#2 EDDIE BROCK


Eddie, Spider-Man'in en büyük düşmanlarınan biri olabilir. Simbiyot ile ortak özellikleri olan Peter Parker'a ve Spider-Man'e olan nefretleri birleşince yanilmez oluyorlar. Kendisi birçok kez simbiyot ile ayrıldı ve birleşti. Venom olması dışında Anti-Venom ve Toxin de oldu. Simbiyotlarla özel bir ilişkisi var. Kendisi muhteşem bir karakter ama 1. olacak kadar muhteşem değil.

#1 FLASH THOMPSON 


Spider-Man'in en büyük fanı. Sadece bir süper kahraman değil, ayrıca bir savaş kahramanı. Savaşta iki bacağını kaybettikten sonra Project Rebirth'e katılır ve simbiyot ile birleşir. Kendisi bolca takımda bulundu. Secret Avengers, Thunderbolts, Guardians of the Galaxy...Zihnimde Flash ile Eddie'nin yerini değiştirip durdum ama Flash bu yeri hak ediyor. Her zaman fedakarlık yapmaya hazır. Hele Spider-Man #800'de...

Muhtemelen sizin sıralamanız benden farklıdır. Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere ve hoşça kalın.


Yazan:


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.