Ağustos Ayında Beklediğimiz Oyunlar


Yaz oyunlar için pek iyi bir mevsim değildir. Çok az oyun çıkar. Sonbaharda ise oyun bombardımanında kalırız. Ağustos ayında artık sonbaharın rüzgarları esmeye başlıyor. Bu yazıda ağustosta çıkacak olan ve beklediğimiz oyunları yazacağız. 

YAKUZA 0 (PC)-1 AĞUSTOSYakuza serisine hiç başlayamamış biri olarak, önceden PS4'te bulunan Yakuza 0'ı merak ediyorum. Uzun süredir devam eden Yakuza serisi ilk kez PC'ye geliyor ve umarım gelmeye devam eder. Oyun diğerlerinden önce geçtiği için başlamak için iyi bir nokta olacağını düşünüyorum. Güzel dövüş sistemi ve dünyası benim hep ilgimi çekmiştir. 

Heyecan Metre: 3/5

OVERCOOKED 2 (PC, PS4, XB1, SWITCH)- 7 AĞUSTOSİlk oyunu çıktığında bolca ses getiren parti oyunu Overcooked, 2.si ile dönüyor. Daha fazla level ve karakter koyacak yeni oyun o adrenalini yeniden yaşatmasını bekliyorum. Aşırı heyecanlandığım bir oyun değil ama arkadaşlarımla oynamak için kesinlikle alacağım. 

Heyecan Metre: 2.5/5

WE HAPPY FEW (PC, PS4, XB1)- 10 AĞUSTOSBir sürü ertelenme ardından biraz heyecanım düşmüş olsa da bu korkunç şehirden kurtulma oyununa bakmak için sabırsızlanıyorum. İnsanların etrafındaki parçalanan dünyalarını görmezden gelmek için ilaç aldığı bu evrende gerçeği gören bir karakteri oynuyorsunuz. Oyun hayatta kalma, stealth ve rpg öğeleri içeriyor. Bakmayı düşündüğüm bir oyun.

Heyecan Metre: 3.5/5

THE WALKING DEAD: THE FINAL SEASON – EPISODE 1 (PC, PS4, XB1)- 14 AĞUSTOSTelltale'ın The Walking Dead serisinin son sezonu sonunda geliyor. İlk iki sezonunu oynadıktan sonra sıkılıp bırakan ben, bu sezonu merak etmiyorum. En fazla Clementine'ın hikayesinin nasıl sonlandığına bakmak için son episode'a bakarım. Mutlaka seven vardır, ama Telltale ve The Walking Dead'den sıkıldığım için heyecanlandığımı söylemem.

Heyecan Metre: 1/5

DEAD CELLS (PC, PS4, XB1, SWITCH)- 21 AĞUSTOSDead Cells'i Early Access'de indirimdeyken almıştım ve şu an 40 saate yakın oynamış durumdayım. Oyun her öldüğünüzde baştan başlıyor ama her başlayışınızda gelişiyorsunuz ve ilerliyorsunuz. Zor olan ve Metroidvenia tarzı oyunları sevenlere öneririm. Oyunu önceden bolca oynadığım için o kadar heyecanlı değilim ama gelecek yeni özellikleri merak ediyorum.

Heyecan Metre: 1.5/5

YAKUZA KIWAMI 2 (PS4)- 28 AĞUSTOSTek listede 2 Yakuza oyunu. Sevenler için güzel bir ay olsa gerek. 2. oyunun yenilenmiş grafikli hali. Ayrıca senaryoya yenilikler eklenmiş ve oynanışı 6.oyunla aynı yapmışlar. İlk ikiyi oynasam kesinlikle alırdım ama oynamadığım için heyecanım biraz daha az.

Heyecan Metre: 2.5/5

ÇIKACAK TÜM SPOR OYUNLARI (PC, PS4, XB1)10'unda Madden 2019, 24'ünd F1 2018 ve 28'inde PES 2019 çıkıyor. Hayatımda hiç spor oyunu meraklısı olmadım o yüzden bu oyunlardan hiçbir şey beklemiyorum ama bu oyunları kesin bekleyen vardır. Türkiye'de Madden ve F1 oynayan var mı? Tek sorum bu.

Heyecan Metre: 0/5

Eğer kaçırdığımız oyunlar varsa veya sizin beklediğiniz oyunlar varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.