Animenin Efendisi Hayao Miyazaki Geri Dönüyor!


2013 senesinde çıkardığı son filmi "Rüzgar Yükseliyor” (The Wind Rises) ile emekliye ayrıldığını duyuran anime ustası Hayao Miyazaki rahat duramadı ve geri dönüş için kolları sıvadı.

Emekliliğe ayrılan ve daha sonra geri dönüş kararı alan Miyazaki karşımıza "How Do You Live?" ile gelecek. Mükemmeliyetçi ve detaycı tavrından dolayı olsa gerek en iyi ihtimalle üç ya da dört sene içerisinde tamamlaması bekleniyor.

Usta isim geçtiğimiz Ekim ayında yapımın Tokyo 2020 Olimpiyatlarından önce bitmeyeceğini belirtmişti.
Miyazaki ile birlikte Studio Ghibli'yi kuran isimlerden Toshio Suzuki yapımın en aşağı üç dört senede tamamlanabileceğini açıkladı. 2 senedir prodüksiyon aşamasında olan yapım için Suzuki bu yapımda daha önce görülmemiş ve denenmemiş şeyler göreceğimizi belirtti.

Filmin 15 yaşındaki bir çocuğun etrafında dönecek. Babasının ölümünden sonra amcasının evine taşınan Koperu ruhsal bir keşfe çıkacak. Suzuki bu film için fazla kişisel bir hikaye olduğunu ve “Miyazaki yeni filmi torunu için yapıyor” dedi. "Bu film, büyükbaban bir sonraki dünyaya doğru ilerliyor ama arkasında bu filmi bırakıyor, anlamına geliyor." Muhtemelen 2022'de kendisi ile buluşuyor olacağız.


2003 YILINDA SPİRİT AWAY İLE OSCAR ALMIŞTI!

Özellikle TotoroPonyo ve Spirit Away(Ruhların Kaçışı) gibi yapımlardan tanıdığımız Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki 2003 yılında Spirit Away ile Oscar'ı almış, Howl's Moving Castle(Yürüyen Şato) ve The Wind Rises(Rüzgar Yükseliyor) ile de Oscar'da En İyi Animasyon Filmi kategorisine aday gösterilmişti.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.