En İyi 10 Alternatif Spider-Man+Bonus


Spider-Man deyince aklınızda ilk beliren kişi kimdir? Muhtemelen cevabınız Peter Parker'dır, ama ortalıkta bir sürü Peter Parker ve Spider-Man var. Bu listede ise en iyi Spider-Man'lere bakacağız. İlk olarak minik kurallardan bahsedeyim. Listede ana Peter Parker yok. Başlıkta yazdığı gibi bu bir alternatif Spider-Man listesi. Ayrıca klonlar ve Peter'ın bedenini kullanan karakterler de sayılacak. Ne de olsa Peter'dan farklı davranıyorlar. Ayrıca bu liste tamamen sübjektiftir. Sizin sıralamanızı da merak ediyorum. Bunları kavradıysak listeye hızlıca geçelim.


10- Punk Spider


Ana evrende Prowler olarak tanıdığımız Hobart Brown, Osborn'un başkanlığına karşı olan bir "Örümcek Ordusu" yönetiyor. Kendisi bir nevi anarşist. Muhteşem tarzının dışında kostümü ve düşünceleri çok güzel. Kendisini ilk Spider-Verse eventinde gördük ve Spider-Geddon'da da göreceğiz.

9- Japonya'da Yayınlanan Spider-Man (1978)Şu an listede şaka yaptığımı düşünüyor olabilirsiniz ama hayır. Japon Spider-Man muhteşem. İzlerken kesinlikle ciddiye almadığım ve çok eğlendiğim bir dizi. Bir zamanlar Marvel ile Toei şirketi bir anlaşma yapmıştı ve birbirlerinin malzemelerini kullanabilirlerdi. Bunun sonucunda bu dizi çıktı. Aslında Japon olması dışında pek bir farkı yok derdim ama var. Spider-Man'in kendi Megazord'u var. Aşırı havalı. Karakteri Spider-Verse eventinde de gördük. Robotu Leopardon'u daha da fazla gördük.8- Scarlet Spider (Ben Reilly)Jackal tarafından yaratılmış Spider-Man klonu Ben, ilk ve uzun süreli gördüğümüz bir klon. Kendisinin bulunduğu şimdiki serisini pek sevmesem de eski serisi çok iyidir. Ne kadar saçma hikayelere kurban gitse de o benim hep kırmızı Spidey'im olarak kalacak. Bu arada cidden tamamen kırmızı. Alın kapüşonsuz hali.

7- Spider-Ham

Peter Porker aslında May Porker tarafından ısırılıp domuza dönüşen bir örümcekti. Bunu demek bile çok eğlenceli. Sadece kendisi değil ama evreni de çok eğlenceli. Arada bir Captain Americat ve Goose Rider ile takım olan Spider Ham'in eski serisine bakmanızı tavsiye ederim. Cidden eğleneceksiniz. Hele Ductor Doom'u görünce. Kendisi en acayip, saçma ve eğlenceli Spider-Man.

6- Superior Spider-Man (Otto Octavius)


Bu Spider-Man'i aslında baya tanıyanınız vardır. Dr.Octavius'un zihninin Peter Parker'ın bedeninde olduğu bu dönem baya tartışmalı olsa da ben çok severim. Dr. Octopus'un kötü birisinden kendi kavramıyla "kahraman"a dönüşmesi çok enteresandı. Ayrıca ne kadar Peter'ın hayatını güzelleştirse de ardından ona bıraktığı Peter'a çok zarar verdi. Kostümünü de çok severim. 

5- Spider-Man Noir


Spider-Man Noir da baya ünlüdür, ama sanırsam daha çok oyunlardan tanıyan var. 1920-30 yılları arasında geçen Marvel Noir evrenindeki Spider-Man daha karanlık ve daha çok dedektif yanını kullanıyor. Kendisi silah ve daktilo kullanmaktan çekinmiyor. Kostümü ise amcasının WW1'de kullandığı giysinin üzerinde oynanmış hali. En havalı Spider-Manlerden biridir benim için.

4- Spider-Gwen 


Minik bir tie'inde başlayıp daha sonra aşırı sevilip serisi yapılan Spider-Gwen bu listedeki en güncel Spider-Man olabilir. Bu evrende Peter Lizard'a dönüştükten sonra ölür, Gwen ise Spider-Woman olmuştur. Kostümü evreni ve hikayeleri güzel olan Spider-Gwen bu listedeki yerini başarıyla alıyor. Ayrıca kendisi yakın zamanda çıkacak Marvel Rising animasyonunda Ghost Spider adı ile bulunacak.

3- Ultimate Spider-Man (Miles Morales)


Ultimate evreni zamanında yaratılan Miles Morales başlangıçta sevmediğim ama zaman geçtikçe ve karakter gelişimini okudukça kendini baya sevdirdi. Ultimate evrenine yeni bir tat katan birisi oldu. Kostümü de acayip güzel. Kendi serisinin bitmesine üzülsem de bazı serilerde ara sıra görmeye devam edeceğimiz için mutluyum. Benim için Bendis'in yarattığı en iyi karakterdir.

2- Scarlet Spider (Kaine)

Bu Peter klonu aşırı havalı. Adamdan karizma akıyor resmen. Kötü birisinden anti-heroya dönüşüp ardından Spider-Island'da yaptıklarına kadar hep sevmişimdir. Kendi ana serisi ile içinde bulunduğu New Warriors serisini çok beğenmiştim. Benim için en iyi Scarlet Spider serisi onunki idi. Keşke onu daha çok görebilsek.

Bonus: Türk Spider-Man (3 Dev Adam)
Bunu bu listeye koymak zorundaydım. Aralarındaki en kötü kalpli Spider-Man olabilir. Çiftleri öldürmeyi ve heykel çalmayı çok seviyor (Nedenini bilmiyorum). Ayrıca kendi takımı var. Bildiğiniz Web Warriors. Düşmanları ise Captain America ve bir güreşçi. Filme bir bakın derim. Kesinlikle gözünüz kanamayacak.

1-Spider-Man 2099
Geldik en sevdiğim Spider-Man'e. Kendisi koskoca 2099 evrenini popülerleştirdi. Ultimate evreninden önce biz 2099 evrenini bilirdik. Miguel O'hara hem akıllı hem de havalı bir kişilik. Tabi sinirine yenik düştüğü zamanlar da oluyor. Kendisi asla görevinden uzaklaşmaz ve hep kararlıdır. Ayrıca kendisinin Hulk'ı bayıltacak güçte bir zehri var. Hikayelerini çoğunlukla hep sevmişimdir.

Dediğim gibi bu liste tamamen sübjektiftir ve sizin sıralamanızı da merak ediyorum. Yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.