Hal Jordan & The Green Lanterns #48-49 İncelemesi - Sona Yaklaşırken...

Son 3, 2, ... 

Green Lantern vs Darkstar

Finale 3 sayı kala artık bütün kozlar ortada. Vendetti ve Sandoval DC'den görmek istediğimiz Green Lantern hikayesini bize sunuyor. Aynı zamanda orijinal ve tanıdık gelen bu hikaye epik derecedeki savaş panelleriyle okuyuculara koleksiyonluk sayılar sunuyor. Bu son hikayeyi kaçırmamalısınız. 


Bu son iki sayıda Sandoval'ın çizimlerinin etkisi yadsınamaz. İncelemeleri takip ettiyseniz Sandoval'ın çizimlerine ne kadar hayran olduğumu biliyorsunuzdur. DC de bunu biliyor olsa gerek ki son 3 sayıyı Sandoval'a emanet etmişler. Sandoval üstüne düşen bu yükü fazlasıyla taşıyor. O kadar çok posterlik paneller, tek sayfalar var ki hepsini paylaşmak istesem de spoilersız bir şekilde yapamıyorum. Önce bu incelemeyi okuduktan sonra da #48-49'u mutlaka okuyun ve bu görsel şölene tanık olun.


Green Lantern demek hayal gücü demektir. Aklına gelebilecek her şeyin yapılabilmesi, sınırsız uzayda geçen sınırsız hikayeler, sınırsız karakterler ve sınırsız potansiyeldir. Hayal etmek ne kadar güzel olsa da bunları okuyucuyla buluşturmanın ve bütün bunları dengelemenin yükü de Vendetti'ye ait. Geçtiğimiz 49 sayıda hayal kırıklığına uğratan nadir anlar olsa da Vendetti'nin karakterleri dengelemesi, veteran bir Green Lantern olan Kilowog'u öne çıkarması da tam olarak istediğim şeydi. Evet, "4 Corpsmen of the Apocalypse" göndermesi ne kadar hoş olsa da evrende sadece insan Green Lanternlar olmadığını da hatırlamak lazım. 


48 ve 49. sayılarda Green Lanternlar Darkstarlarla açık savaş içindeler, ideolojilerin çakışması ve fikirlerin korunması söz konusu. Bu da bu savaşı kişisel olduğu kadar Green Lantern temelini korumak hakkında olduğunu gösteriyor. Bütün Green Lantern'lar ideallerini korumak adına tüm güçleriyle savaşıyorlar ve bu savaşın büyüklüğünü çizilen panellerden anlamak mümkün.
Tamamiyle sinematik çizimlere ve kavgalara sahip olan bu son hikayeyi bir animasyon olarak görmeyi çok isterdim. Kim bilir, belki bir gün görebiliriz de.Özetlemek gerekirse bu son iki sayıyı çok beğendiğimi söylemeliyim. Arka arkaya tekrar okumak çok büyük bir zevk verdi ve görmek istediğim büyüklükte bir savaşı bize gösterdi.
Önümüzdeki sayı Vendetti'nin son Hal Jordan & The Green Lanters sayısı olacak, ve görünüşe bakılırsa güzel bir final bizi bekliyor. 
Unutmayın, burada Hal Jordan'dan bahsediyoruz... Tehtidler ne kadar büyüse de Hal Jordan'ın iradesini hiç bir zaman küçümsemeyin!

9.7/10
Can Tüz

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.