İlk Sayı Dedektifi: Bone Parish

İlk sayı detektifine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde yeni çıkan bir serinin ilk sayısına göz gezdireceğiz. Hikayesine, çizimine bakmakla kalmayıp devam edilip edilmeyeceğini ve serinin kimlere göre olduğundan bahsedeceğiz. Buna bir inceleme değil de daha çok bir tavsiye yazısı olarak bakın. Bugün bakacağımız seri;

BONE PARISH

Hikaye: Serinin yazarı Cullen Bunn. Kendisini yakın zamanda bitecek X-Men Blue serisi ile hala devam eden ve sevilen Dark Ark serisinden tanayabilirsiniz. Hikaye New Orleans'da uyuşturucu yapan ve dağıtan bir suç örgütünü anlatıyor. Uyuşturucular insanların kemiklerinden yapılıyor ve kullanan bu ölünün yaşadıklarını görüyor ve onun gibi davranıyor. Bana bir IZombie hissi vermedi değil. İstekler artarken erzaklar azalmaktadır. Bunun yanında suç aileleri erzakların kontrolü için savaşa sürüklenmektedir.


Şu anlık seri sadece bize karakterleri tanıttı ve bilmemiz gereken şeyleri anlattı. Bu uyuşturucu ne kadar iyi gözükse de insanların duygularıyla nasıl oynadığını hatta nasıl zararlar verdiğini görüyoruz. Böyle olayları çoğunlukla suç öykülerinde polis veya dedektifin gözünden görebiliriz ama burada direk uyuşturucunun başındakileri okumak ilginç. Ayrıca sayıda enterasan ve şaşırtıcı olaylar bulunmakta.

Çizim: Hayatın karanlık, hayallerin renkli olduğu bu dünyanın atmosferi güzel yansıtılmış. Uyuşturucun etkilerinin farklı renklerle gösterilmesi ilgi çekici ve bunla güzel şaşırtmalar yaratılıyor. Panellerde odaklanılan yerler güzelken arkaplan biraz daha basit olmuş. Kesinlikle seride parlayan şeylerden birinin renklendirme olduğunu söyleyebilirim.Devam Edilir Mi?: Konu ilgimi çektiği için kesinlikle devam etmeyi düşünüyorum. Cullen Bunn bence bu konuyu daha ilginç yerlere götürebilir. Bunu son sayfalarda gördüklerimden yola çıkarak söylüyorum. Eğer yazdığım konu ilginizi çektiyse ilk sayıya bir bakın derim ve eğer benim gibi sonunda merak içinde kalırsanız devam edin.

Kime Tavsiye Ederim?: Başlarda bahsettiğim gibi bir IZombie havası bulunmakta bu uyuşturucu işlerinde. Tabi zombisiz hali. Eğer IZombie'yi seviyorsanız bakabilirsiniz kısaca. Bunun yanında suç ve dram sevenler de bakabilir. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.