Infinity Countdown #5 İnceleme


Infinity Countdown ilk başladığında All-New Guardians of the Galaxy serisinin devamı olduğundan bahsetmiştim ama şu son sayıda artık hikayenin ne kadar büyüdüğünü gördük. Bu sayı hakkında biraz tuhaf hissediyorum. En iyisi güzelce anlatmak. 

Bu sayıda toplamda üç büyük hikaye bulunuyor. İlki Doctor Strange. Evet, seri birdenbire hikayeye Doctor Strange'i katıyor. Bu karakterin seri için önem taşıdığını düşünüyorum. Kendisi Infinity Stoneların sahiplerini bir araya getirecek kişi. Sayıda bunla ilgili minik bir macerasını okuyoruz. Bu macerayı okurken ayrıca artık tie-inlerin bir araya nasıl geldiğini yavaştan görüyoruz. Başı ve sonu dışında hikaye pek akılda kalıcı değil ne yazık ki.


İkinci hikaye Guardians of the Galaxy. Önceki sayıda olan Collector olayı birden sanki olmamış gibi davranılsa da burada güzel aksiyon ve sahnelerle karşılaşıyoruz. Nasıl GOTG takımının arasındaki güvenin yitirdiğini iyice görüyoruz ve Infinity Wars'a parçalanmış bir takım sunuyor. Bu bölümü daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. 

Üçüncü ve en sevdiğim hikaye ise Soul World'de geçiyor. Oradan kurtulmakta umudu olan Hank Pym ile umudunu çokten kaybetmiş yaşlı Gamora'nın bulunduğu yerler çok güzeldi. Seride Hank'in hikayesine iyi bir son getirilmiş. Bir anda mutlu olurken birden parçalanıyorsunuz. Gerçek Pym'i özlemişim be. Eğer bu olaylar burada bırakılırsa çok üzülürüm ve umarım Infinity Wars serisinde bir yere sıkıştırabilirler ve neler olabileceğini görebiliriz.
Sırada çizimler var. Mike Hawthorne'un çizimleri bana aceleye gelmiş geldi. Pek sevdiğimi söyleyemem. Bazı panellerde karakterlerin tiperi tuhaf gözüküyor. Aaron Kuder'in çizimlerini serinin başından beri sevdim ve bu sayı galiba son kez göreceğiz. Infinity Wars serisinde olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca kapağı da güzel olmuş. Bu arada kapağın sayıyla hiçbir bağlantısı yok ama bunla ilgili bir sorun yaşamıyorum. İçinden bir şey vermemesi güzel.

Sayı baya merak ettirici bitiriyor ve ben bundan sonrası pek tahmin edemiyorum. Ayrıca bolca soru işareti veriyor. Requim kim? Thanos tüm bu olayların içine nasıl girecek? Rus köpek Cosmo'yu bir daha görecek miyiz? Bunlar beni sonraki seriyi beklememe yetiyor. Bakalım olaylar nasıl devam edecek. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 7.8


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.