Kafamda Deli Sorular: Venom'un Dili İlk Ne Zaman Uzadı?


Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman evrenindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

Soru:

Venom'un dili ilk ne zaman uzadı?

Cevap:
Venom'un görünüşünü düşününce akla ilk gelen özelliklerinden biri dilinin uzun olmasıdır. Filmlerde, animasyonlarda ve çizgi romanlarında şu anda en çok göze batan özelliklerinden biri. Peki bu özelliğinin başlangıçlarda olmadığını biliyor muydunuz? 

Yıl 1988, Amazing Spider-Man'in en büyük sayılarından biri Amazing Spider-Man #300 çıkmıştır. Sayıda Venom'u ilk kez bu kadar çok görüyoruz. Hem de ağzı açık ama şu andaki halinden bir farklılık var. Ağzında uzun bir dil yok! Normal uzunluktaki bir insan diline sahip.Venom, McFarlane'in hikayelerinde birkaç kez daha gözüktü hatta en ünlü kapaklardan biri #316'dır ama orada bile dili normal bir uzunluktadır. Peki size Venom'un uzun dilinin McFarlane'in bulunduğu süre içinde gelmediğini söylesem. Venom'un dili çizer koltuğunu Erik Larsen geçtiğinde seriye eklendi. Larsen'ın çizdiği 3.Spider-Man sayısı Amazing Spider-Man #332'de gördük. Larsen ayrıca Venom'un ağzından salya aktaran ilk çizer. Yani kendisi Venom'u daha bir canavara dönüştüren kişi.Bu aslında pek tanınan bir sayı değil. Hatta sayının kapağında Venom'un dili uzun bile değil. O yüzden ne kadar bu gerçek ilk görünüş olsa da en çok bilinen görünüşü yani The Amazing Spider-Man #347 kapağına bakalım.Şu güzel kapağa bak be. Bir sorunun daha sonuna geldik okurlar. Bugün minik bir sorunun hem en çok bilinen cevabını hem de gerçek cevabını verdik. Sizin aklınıza takılan soruları yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.


1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.