Sona Yaklaşırken: Hal Jordan and the Green Lanterns #47 İncelemesi - Spoilersız

Kuşatma

İç ve Dış Çatışmalar

Son 4 sayı! Vendetti'nin son Green Lantern sayısına yaklaşırken ana karakterlerimiz iç ve dış tehditlere karşı kendilerini savunmanın yollarını arıyorlar. Geçtiğimiz sayının başrolü Guy Gardner iken, bu sayıda Hal Jordan'ın ipleri tekrar eline aldığını görüyoruz. Sona çok yaklaştık, bizi bir savaş bekliyor ve hazırlıklar neredeyse tamamlandı. 


Sayının detaylarına girmeden önce Tyler Kirkham'ın yukarıda gördüğünüz müthiş varyant kapak çizimine dikkat çekmek istiyorum. Kirkham, 2 sayıdır üst üste poster kalitesinde kapaklar çizerek kalitesini gösteriyor. Özellikle bu sayının kapağı sayıyı çok güzel özetliyor. #47 sayısı, her şeyden çok gelmiş geçmiş en iyi Lantern, Hal Jordan'ın iç çatışmasıyla geçiyor. Geçtiğimiz sayıda hafızasını kaybeden Hal Jordan'ın her zamanki gibi yine iradesiyle bu sorunun üstesinden geldiğini görüyoruz. Sona gelirken Vendetti yine best of "Hal Jordan & the Green Lanterns" tadında flashbackler yapıyor. Bütün bunlar olurken Guy Gardner'ın da iradesi ve arzuları arasındaki çatışmaya tanık oluyoruz.


Birkaç sayı önceki incelememde belirttiğim gibi Guy Gardner'ın Darkstar olmasının planlı olması kanımca ucuza kaçmak oldu. Vendetti'nin bunu planladığı çok belliydi ve beklediğimiz şekilde sonuçlandı. Biraz daha farklı sonuçlanmasını tercih edebilirdim.

Çizimlerde ise Pasarin idare ediyor. Çizimler ve kalite açısından iniş ve çıkışlarla dolu bir sayı olduğunu düşünüyorum. Belki de çok önemli olmayan bir sayı olduğundan üstünde durulmadı ancak yine de daha iyi çizimleri tercih ederdim. Özellikle aşağıdaki panel editörün gözünden nasıl kaçtı, anlayamadım.


Savaş Mogo'ya dayandı, Green Lantern'lar pozisyonlarını alıyor ve bir çizgi roman sever olarak hazırım. Peki ya siz?


7.4/10
Can Tüz


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.