Thor #3 İnceleme


Ahh, düğünler...Ne kadar güzel şeyler. İki insanın ayrılana kadar birlikte olacaklarını yasalaştıran şey, ama son zamanlarda çizgi romanlarda bu pek iyi gitmiyor. Batman-Catwoman olsun, Kitty Pride-Colossus olsun bu düğünler pek iyi bitmiyor. Bu da bir düğün sayısı.

Sayı direk bize orduların birleşmesini sağlayacak olan Balder ve Hela'nın düğününü sunuyor ve birden kalıyorsunuz. Tabi bu daha sonra açıklanıyor ama böyle başlaması beni baya şaşırttı. Hele diğer düğünler gibi haber sitelerinde görmediğimiz ve sayı çıkmadan önce kendini öne çıkartmadığı için. Tabi bu düğün sırasında söylemeyeceğim ama beni baya heyecanlandıran olaylar oluyor. Hele son birkaç sayfa ama onların öncesinde minik bir sıkıntım var.


Sayıda çok fazla yazı var ve ilerlememi zorluyor. Diyaloglardan bahsetmiyorum. Diyaloglar çok güzel ve bazıları eğlenceli ama çok fazla açıklama oluyor hatta Thor'un aklından geçenler bitmiyor. Sanki Legacy serisi kadar sarmıyor ve akmıyor.

-Spoilerlı Paragraf-Ya hemen burada bir meramımı belirtmek isterim. Bu çizgi roman düğünleri niye bu kadar fazlalaştı ve hayal kırıklığı yaratmaya başladı? Bu sayıda da bir düğün ve hayal kırıklığı var. Ne kadar sonu heyecanlandırsa da olmaz böyle hep düğün mahvetmeler falan. #ÇizgiRomanDüğünleriBozulmasın -Spoilerlı Paragraf sonu-

Sayıda çok iyi bir aksiyon sahnesi var diyebilirdim ama diyemiyorum. Aksiyon ne kadar güzel olsa da ve ne kadar çarpıcı sahneler bulunsa da bazı anlardaki hareketlerden dolayı neler olduğunu kavrayamıyorsunuz. Bu sorunun nedeni ne yazıktır ki çizimler. Ne kadar çizimler bazı sahnelerde çok güzel gözükse de aksiyon anlarında biraz zor anlaşılan ve "bu hangi karakter ya" diyebileceğiniz anlar oluyor. 


Sayının başlarını pek beğenmediğimden bahsetmiştim uzun anlatımlar ve yorucu çizimlerden dolayı ama sonlarına doğru işler cidden güzelleşiyor. Bu sayıdan önceki heyacanım ile sonrasındaki olan heyecanım karşılaştırılamaz. Sonraki sayıyı merak ettirecek tonla olay bulunmakta.

Thor serisi Legacy serisi gibi her sayı kendisini aşmak yerine burada tam tersine her sayı daha çok düşmeye başlıyor ve minik hayal kırıklıkları yaratıyor. Umarım sonraki sayı daha iyi olur ve sevdiğimiz Thor sayıları gibi olur. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.