Venom 2. Fragman Detaylı İnceleme


Yeni Venom fragmanı geldi çattı. Hakkında baya bir düşüncem var. Bu yazıda fikirlerimi belirtmemin yanında fragmandaki bazı sahneleri inceleyeceğiz, çizgi romanlarla ilişkilerine bakacağız bir de teori üreteceğiz. Önemli sahneleri detaylıca incelemeden önce biraz kendi fikirlerimi vermek isterim. 

Hikaye olarak filmle pek bir sorunum yok. Oluşacak olaylar ne kadar tahmin edilebilse de klasik bir orijin filmi bekliyorum. Ne yazık ki fragmana bolca sahne koymuşlar. Çok Venom, aksiyon ve simbiyot görmeyi sevenleri biliyorum ama sizce de biraz fazla değil mi?Fragmanın sonuna baya baya 30 saniyelik klip koymuşlar. Onun dışındaki eksim Venom. Ne kadar Eddie ile olan ilişkisini beğensem de ne dediği bazı sahnelerde hiç anlaşılmıyor ve karakterin CGI'yı pek iyi gözükmüyor. 

Hatta direkt CGI kötü. 6 ay önce "Geçtiğimiz gün Sony'nin Venom filminin ilk fragmanı çıktı. İzleyenlerin çoğu ise hayal kırıklığı yaşamıştı. Nedeni ise fragmanda Venom'un gözükmemesiydi. Bense pek hayal kırıklığına uğramadım. Ne de olsa filmin çekimleri geçen hafta bitti ve çoğu şeyin CGI'yı tamamlanmadı. Kötü CGI'lı Venom görsek daha mı mutlu olacaktık, tartışılır." demiştim. Ya, hala CGI kötü gözüküyor. Şu anda sinirli şekilde klavyeye "CGI çok iyi olmuş! Hem filme daha çok var CGI güzelleşir." yazdığınızı duyabiliyorum ama bu saatten sonra CGI'ların pek değişeceğini düşünmüyorum. Şimdi sahnelere geçelim.

YENİ SİMBİYOTLARHemen bu sahneden başlayalım. Eddie Brock tanıtıldıktan sonra enkazdan çıkan birkaç özel kap görüyoruz. Bunlardan 7 tane olacağını düşünüyorum. Venom, Carnage ve 5 mini simbiyot. Bu 5'li Phage, Scream, Riot, Lasher ve Agony. Bunlar denek olarak kullanılacak simbiyotlar. Arkadaki Agony veya Riot olabilir. Öndeki ise kesinlikle Scream. Bu karakterleri ilk bu filmin en çok ilhamını aldığı Lethal Protecter hikayesinde gördük. Çizgi romanlarda neye benzediklerini ise aşağıda görebilirsiniz.SCREAMBurada çılgın 5 denekten birini görüyoruz. Kim olduğunu göremesek de, ya Scream, ya da Agony. Benim tahminim Scream yönünde, çünkü atlayınca arkadan bağrış gibi bir ses geliyor... Evet bu berbat teorinin ardından en iyisi Scream'in kim olduğundan birazcık daha bahsetmek. Gerçek adı Donna Diego olan Scream, Life Foundation'da güvenlik olarak çalışıyor ve bu projeye gönüllü olarak katılıyor.

BESLENMESimbiyotlar sahipleriyle birleşince onları çıldırtmanın ve kullanmanın dışında onların yaşam enerjilerinden de beslenebilirler. Burada baya baya yiyor simbiyot. Bunun hangi simbiyot olduğunu bilemiyorum. Belki Riot gibi görünümünü değiştirmişlerdir o yüzden tam olarak tahmin yürütemiyorum.

ŞEHİR BAKIŞLARIŞu an boşboş eksiler aradığımı düşünüyorsunuz ama sormam gerekiyor bunu. Niye fragmanda bu kadar şehre bakış sahnesi var? Yani artık film fragmanlarında böyle şeyleri çok görmemiz yanında burada biraz fazla olmuş. Sadece konuşmaları sıkıştırabilmek için koyulmuş. Ben sıkıldım bu şehir manzaralarından şahsen.

İYİLEŞMETabii ki fragmanda beğendiğim yerler var. İlk olarak arabadaki yansıma sahnesi. Bana Spider-Man The Animated Series'i hatırlattı. Onun yanında bu sahne de fena değil diyebilirim. Böyle şeyleri çizgi romanda bolca gördüğümüz için burada da görmek hoş oldu. Keşke CGI biraz daha iyi olsaydı. Ayrıca bu sahnenin ardından yeni bir simbiyot özelliği gördük. Simbiyot sahibin yaralarını iyileştirebiliyor. Sanırsam o motosiklet takibinden sonra geçecek ve o takip sahnesinde bir kaza geçirecek.

DAHA ÇOK SCREAM Bu aktris Michelle Lee. IMDB'ye göre kendisi Donna Diego'yu oynuyor ve o kim... doğru düşündünüz Scream. Kendisi muhtemelen Life Foundation tarafından Venom'u bulması için gönderilecek. Simbiyotlar arasındaki Hive Mind sayesinde bulabileceğini düşünüyorum.

RIOT


                                                                                     
Bunu ilk görüşte Anti Venom zannedenler varmış. Size yukarıdan cahilliğinize bakıyorum. Görünüşleri ve yaratılışlarının alakası yok. Ta ilk fragman çıktığında bu sahnenin boş haline "...İlk teori burası CGI'yı tamamlanmamış bir yer. Filmde karakterler simbiyot tarafından çekilecek. Diğer teori ise Eddie Brock'un telekinezi yani nesneleri hareket ettirme gücüne sahip olacağı..." demiştim. İlk teorim hemen hemen doğrulandı. Ne kadar karakterin filmde olacağını bilsem de fragmanda görmeyi istemiyordum. Sadece "yeterince şey görmedik mi" dedim. Peki Riot kim? Çizgi romanlarda Riot, projeye gönüllü olarak katılan bir kiralık asker. Burada ise Riz Ahmed'in oynadığı Carlton Drake yani Life Foundation'ın başı.

BEYİİİİİİİİİİN!Şu yüzün yarısı Venom, yarısı Eddie olması berbat gözükse de susacağım ve adamın kafasına saldırmasından bahsedeceğim. Venom'un sağlıklı ve normal kalabilmesi için Phenethylamıne adlı bir maddeye ihtiyacı vardır. Bu madde sadece insan beyninde ve çikolatada bulunmaktadır. Bunun üzerine Venom kahraman olduğu zamanlarda çoğunlukla çikolata yemiştir. Fragmanda kafaya saldırdığını görüyoruz. Çizgi romanlarda daha çok beyin yemekle tehdit eden Venom, çok nadir beyin yemiştir. Hatta yakında bu konuyla ilgili bir "Kafamda Deli Sorular" yazmayı düşünüyorum.Eee, peki siz fragmanı beğendiniz mi? Kaçırdığım bir şey var mı? Düşüncelerinizi ve teorilerinizi yorumlarda bekliyorum. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın...

1 yorum:

  1. Fragmanı beğendim venom harika olucak siz kanser fanlar bunu anlamazsınız(!)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.