Bu Sefer Olmuş Mu?| Iron Fist 2.Sezon İncelemesi - Özeti


*Spoilerlı

7 Eylül'de Netflix'de yayınlanan diziyi isterdim ki 2 günde bitireyim ama öyle olmadı. Diziyi bitirdiğim gibi yazıyorum. Öncelikle 2. Sezonun sonunda Daredevil | İtiraflar teaserı yer alıyor. Zaten bu teaser YouTube'da vardı.

İlk başta teoriler hakkında konuşalım. Dizide kostüm hâlâ yok. Bu üzücü bir durum ki, zaten dizide Danny hala tam bir Iron Fist değildi. Moon Knight sorusunu duyar gibiyim. Maalesef Moon Knight da yok. En azında bir cameo beklerdik. Yazar odasında konuşulmuştu fakat dizide yoktu. Detaylara inmeden önce kısa bir 2. sezon ile ilgili bir özet geçelim isterseniz.

Dizide sakin, sabırlı bir Danny bekliyorduk, fakat Colleen onu eğitinceye kadar Danny aynı Danny idi. Chi kullanma konusunda sıkıntı çekmeyen, daha iyi dövüşen ve sürekli kendi adını söylemeyen bir Danny vardı dizide.

Joy Meachum ilk başlarda kötü karakter olsa da sonradan Danny'e yardım etmesi ama pişmanlık duymaması bana biraz garip geldi. Dizide ki flashback sahneleri çok hoş olmuş. Arrow dizisinde ki sahnelere benzemiş, çok beğendim.


 Diziye devam etmeli miyim? Sorusuna evet derdim fakat, "ama" diye devam ederdim. Nedeni ise dizi sıkıcıydı be kardeşim.10 bölüm yaptınız, sevindik ve dedik "Sıkıcı olmayacak bu sefer" ama her bölüm 1 saat, gereksiz diyaloglar ve sıkıcı olması bazı sahneleri atlamamıza sebep oluyordu.


Hemen İncelememize Geçelim!


 Dizi hemen bir aksiyon sahnesi ile başlıyor. Burada Danny kimliğini belli etmemek için maske tarzı bir şey takıyor ve bu sahnede gerçekten ilk sezona göre iyi dövüştüğünü ve sahnelerin göze batmadığını söyleyebilirim.

iron fist season 2 pictures ile ilgili görsel sonucu

  Chi gücünü bu sefer sorunsuz kullanması da gayet hoştu. Tam istediğimiz özelliklerden biri buydu.Ardından Davos ile biraz muhabbet ediyor, Davos onunla biraz tehditkar konuşuyordu ve çok kısa bir kapışma gördük.

Danny, Matt Murdock'un isteği ile sürekli geceleri şehri koruyor ona kendini borçlu hissediyordu. İlk bölüm için gayet güzel başlamıştı ve sıkıcı değildi.


  Diziye yeni katılan karakterimiz ise Mary-Walker. Bu karakterimiz çift kişilik hastalığına sahip ve Mary farklı Walker farklı kişiler. Mary genellikle sakin güzel bir çizer iken, Walker ise Danny'i yakalamak için uzun süre hazırlanmış bir psikopat. Sürekli birbirlerine mesaj verip durmaları bu durumu iyi yansıtmış.

 Joy'un ise Ward ve Danny'e neden düşman olduğunu öğrendik. Davos ile iş birliği yaptığını gördük.


iron fist season 2 pictures ile ilgili görsel sonucu

Bu sahnede ise Mary, Walker'ın Danny'i takip edip gizli gizli çektiği fotoğrafları verirken görüyoruz ve hikaye bu durumdan sonra tamamen başlıyor.


 Danny, Davos-Joy birlikteliğini öğrendikten sonra aralarının düzelmesi için yemeğe davet ediyor fakat çok terslenip evi terk ediyorlardı. Kısaca sinirler geriliyordu diyebiliriz.

Peki Davos fist gücünü nasıl aldı diye sorabilirsiniz. Hemen söyleyelim önceki fragman inceleme yazımda belirttiğim gibi, gücü Danny'den alır yazmıştım. Dizide de öyle oldu.


  Burada ölmüş bir Iron Fist var. Davos bu cesetten maskeyi ve cesedin göğsündeki logoyu alıyor. Açıkcası biz maskeyi Danny takarken görmek isterdik fakat Davos kısa bir süre maskeyi taktı.


Bu gücü almak için aslında ilk adımlardı diyebiliriz. Burada ise ortadaki kadının elinde özel bir kase var bu da gücü aktarmak için önemliydi. Bu kase pahalı olduğu için Joy, Davos için satın almıştı. Davos'un "Fist" peşinde olduğunu zaten biliyorduk. Bu görev için Walker olduğunu da biliyorduk, Davos ise Walker'ı Danny'i yakalaması için görevlendiriyor. Şunu söylemeden geçmeyeyim, Walker tamamen para ile iş yapıyor. Yani para nerede ise o orada mantığı. Parayı ise Joy veriyor.


Bu sahnede ise Danny ağır dayak yiyor ve Walker onu bayıltıp Davos'a götürüyordu.  Davos'un sırtındaki dövme özel iğnelerle yapılıyor ve en sonunda ise Danny ile ejder bağlantısı denilen bir şey yapıp gücü kendine aktarıyor. Dizide bu sahneden sonra Danny gücünü kullanamıyor.(Bir sahne hariç.)


iron fist season 2 pictures ile ilgili görsel sonucu


  Dizide Ward-Danny muhabbetleri güzeldi. Ward daha az pislik ve çoğu zaman yardım eden karakterdi. Joy ile rolleri değiştirmiş diyebiliriz.

  Tabii ikisi bu kadar dertleşmeden sonra hemen gücü geri almak için planlar yaparlar. Colleen-Knight ikilisini bir takım olarak görüyoruz bu saatten sonra.

iron fist season 2 davos's army ile ilgili görsel sonucu

  İkisi dövmeyi yapanları bulup bir güzel patakladıktan sonra iğneleri alırlar. Bu sırada Davos'u yakalamak için Danny ve Walker takım olurlar ama başarısız olurlar. Davos ise Danny'nin bacağını kırarak onu cezalandırır.

İlgili resim


Artık sakat olan Danny bu kadar plansız ve bodoslama dalmanın sonucunu görünce Colleen'den kendisini eğitmesini ister. Ardından tekrardan Davos'u yakalama planları yapılır. Dizinin belki de sürpriz olayı burada gerçekleşiyor. Danny, Chi Gücünü Colleen'in almasını ister. Colleen ilk başlarda kabul etmese de sonlara doğru ediyor.

iron fist season 2 davos army ile ilgili görsel sonucu
 Bu sahnede Davos-Danny kavgasını görüyoruz. İşte tamda istediğimiz Danny, bu kavgada ortaya çıkıyor. Çok sakin ve akıllıca davranıp, Davos'u alt ediyor. İşte olaylar bu noktadan sonra çok değişiyor.


 Güç tam Collen'e aktarılırken Davos uyanıyor ve güç ikisinde birden ama ölümcül bir zarar vererek kullanılıyor. Colleen'in "fist" rengi beyaz.Tabii gücü alır almaz direk kullanabilmesi biraz şaşırtmadı değil. Neyse artık yavaş yavaş sonuna gelelim Danny-Collen vs. Davos sonucunda tabii ki iyiler kazanıyor ve gücü Colleen'e tam olarak aktarıyorlar.

         
Colleen'i son kez böyle bir sahnede görüyoruz ve hemen Danny'nin kendi hikayesini görüyoruz. Ward ile birlikte Asya'ya yolculuk yapıp kendisinin ne olduğunu araştıracak derken böyle bir sahne ile dizi bitiveriyor.


Bu sahneden sonra herkes şok olmuştur diyebiliriz, hem gücü kullanıyor hem de iki elinde. Yazımın sonunda ise "Tam Olmuş." diyemem ama 1. sezona göre olmuş diyebilirim. İlk sezona göre izlemenizi öneririm.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.