Darkseid Artık Yok- Justice League Odyssey #2 İnceleme


Önceki sayısında ağzımızda güzel bir tat bırakan Justice League Odyssey, bol asksiyonlu ve gizemli bir sayıyla daha karşımıza çıktı. İlginç uzay maceralarının bulunduğu yeni başlayan seri bakalım nasıl devam etmiş?

Önceki sayıda herkesi bir araya geitren kişinin Darkesid adlı koca düşman olduğunu öğrendikten sonra bu sayıda toplama nedenini ve karakterlerimizin serideki önemini öğreniyoruz. Darkseid artık gerçekten iyi birisi mi? Üç karakterimiz de gerçekten antik tanrılarla bağlantılı mı? Böyle enteresan soruların yanında hikaye hala tam kendi yerine oturmamış olsa da o yola doğru gitmekte.


Serinin karakterlerine bu sayı daha çok ısındım diyebilirim. Artık takımın üç ana karakterinin hikayeye bağlanışını öğrendiğimiz için gruptaki kişilere pek takılmadan okudum. Jessica Cruz dışında. Kendisinin hala hikayede tam bir yeri olduğunu düşünmüyorum. Sadece aksiyona yararlı oluyor. Azreal ise pek sayıda yok ki aslında üzdü çünkü kendisini çok severim. Yazarın karaktere özel kendi planları olduğunu düşünüyorum yine de.

Bunun yanında seriye Darkseid katılıyor ve kendisi baya ilgimi çekti. Başlangıçta görünşünü beğenmediğim için biraz çekiniyordum ama serideki yerini görünce hoşuma gitti. Sayıda diğer bir hoşuma giden şey ise aksiyon. Takımımızın Darkseid olan kapışması gerçekten muhteşemdi. Okurken minik bir kıpırdanma yaşadım. Tabi bunun ana sebebinden birazdan bahsedeceğim.


Çizim. Stjepan Sejic gerçekten muhteşem bir çizer. Aksiyon çok akıcı ve güzel yapılmış. Ayrıca sayıda başlangıçta hoşuma gitmeyen düzlük tasarımından antik kulelere geçince baya ilgimi çekti tasarım olarak. Umarım seriye devam eder diyeceğim ama sanırım sonraki sayı ile Sejic kalemi bırakacak. Keşke hep bu seride kalsa.

Sonuca gelirsek Justice League Odyssey yine güzel bir sayı ile ortaya çıktı. Güzel aksiyonu ve enteresan yerlere ilerleyen hikayesi yanında muhteşem çizimlere sahip olması beni mutlu etti. Arada sitede güzel DC sayıları incelemek beni her zaman mutlu edecek.

Notum: 8.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.