DC Şubat 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

MUHTEŞEM İKİZLERDC'nin eskiden beri elinde bulundurduğu ama kimsenin takmadığı iki karakter vardır. Wonder Twins! Bunlar gezegenlerinden sürgün edilmiş kardeşler. Seride bunların hem kahraman hem de sosyal hayatlarını okuyacağız. Biraz gençlik çizgi romanı gibi. Kendileri Metropolis'deki bir okula gitmenin yanında Superman'in gözetmenliği altında Hall of Justice'da stajyerlik olarak monitor görevlerine sahipler. Seri Flinstones'un yazarı Mark Russel ve Justice League/Power Rangers serisinin çizeri Stephen Byrne'dan geliyor. Ha bir de seride maymun var.

CROSSOVER KUŞAĞIBatman ve Flash aynı Button hikayesinde olduğu gibi yine bir crossoverda birleşecek. Bu seferki ad ise Son Çözülmemiş Vaka olacak. Hikaye Heroes In Crisis sırasında geçecek ama ayrıca sürpriz bir karakter olarak Batman serisinin çok başlarında tanıştığımız Gotham Girl olacak. Ne kadar Heroes In Crisis'ı Tom King yazsa da bu hikaye Flash serisinin yazarı Jashua Williamson'dan olacak. Tom King yine de seride 100 sayı bulunacağını temin etti.

JOKER YİNE İŞ BAŞINDA


Joker yine yavaştan birkaç seride olay çıkarmaya başlıyor. Batman Beyond serisinde Bat Family Joker'e karşı olacak ama açıklamadan ve kapaktan baya Matt yani yeni Robin'in Jason Todd gibi ölebileceği göüküyor. Nightwing serisinde ise Joker'in kızı dönecek. Kendisi New 52 zamanında baya öne çıkan sonra ise azıcık gördüğümüz birisi. Bakalım neler olacak?

GİDECEKLER, GİTMİŞLER


Metal eventinde sonra hatırlayanlarınız vardır belki ama "New Age of DC Heroes" adı altında bir sürü seri çıkmıştı. Bunların çoğu ne yazık ki sona erecek. New Challengers ve Immortel Men zaten 6.sayıları ile son bulmuştu. Ocak ayında ise The Unexpected serisi sona erecek. Sideways serisi de şubat ayında bitecek. Son olarak ise Curse of Brimstone serisi martta biteceğini duyurdu. 8 serinin 5'inin biteceğini bilmek üzücü. Tek kalanlar Damage, Silencer ve The Terrifics.

BÜYÜK SAYILAR

Detective Comics 1000.sayısı için yolun sonuna geliyor. Şubat ayında 998 ve 999. sayısı çıkacak ve içinde ilerleyecek gizem ile ilgili bilgilerin yanında aslında sevilen bir büyülü karakter olacak. Jason Blood yani Etrigan! Bakalım hikayedeki yeri nasıl olacak? Kapak ise daha da ilgi çekici. Gerçekten Hell Bat kostümü (içindeki kim olur bilmiyorum) Etrigan ile mi kapışacak?

GERÇEKLERŞubat ayında çıkacak Teen Titans #27'de Djinn ve Roundhouse adlı yeni karakterlerimizin hikayelerini öğreneceğiz. Tabi bunlar en çok dikkatimi çeken şey olmadı. Açıklamada Robin'in Red Hood'dan dayak yediği ve yaralandığı yazıyor. Oysaki daha birkaç sayı önce birlikte çalışıyorlardı.

DC'nin şubat ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.