Dinozor Thanos Keşfedildi!


Marvel'ın Thanos'u öne çıkarmasından sonra aynı adla bir dinozor keşfedildi!

2014 yılında Sergio Luis Simonatto ve ekibi tarafından yeni ortaya çıkarılan bir türün kanıtlarını keşfettiği bildirildi. Bu yılın başlarında ise kalıntıların bir 'Brachyrostran abelisaurid'e ait olduğu doğrulandı. Kalıntıların doğrulanmasının ardından ortaya atılan teorilere göre kalıntıları Brezilya'da geç Kretase Dönemi'ne ait olduğu söyleniyor. Aynı zamanda dinozorun habitatının 'apex' yırtısıcısı olmadığı ama yine de tehlikeli bir etobur olduğu da belirtildi.

Yeni türler keşfedildikçe isimlendirilirken, bilim adamları Thanos Simonattoi'ye, Marvel'ın Mad Titan'ı, Thanos'tan sonra karar verdi. 1973'te Jim Starlin tarafından yaratılan bu karakter hepimizin de bildiği gibi gişe rekorları kıran Avengers: Infinity War'daki karakterlerden biri.

Inthesoulstone fanlarının yaptığı bir paylaşımda dinazor hakkında bilgiler verilirken dinozorların küçük kollarının olduğunu belirterek, Dinozor Thanos'un Infinity Gaunlet'ı tam olarak nasıl takacağını merak etti. En popüler cevap ise 'Ayaklarına' oldu.

Çizgi roman karakterlerinin isimlerinin bir dinazora verilmesi ilk değil. 2015 yılında Triceratops ailesine ait bir dinazor keşfine de boynuzlarından esinlenerek Hellboy ismi verilmişti.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.