Marvel Şubat 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

EVE DÖNÜŞ YOLU YOK

Yaklaşık 6 ay önce bitmiş olan bir Avengers eventi vardı. 16 bölümden oluşuyordu ve haftalıktı. Fazla uzatılmış hissetmiştik. Avengers: No Surrender idi hikayenin adı. Şimdi o serinin devamı geliyor. Avengers: No Road Home adlı hikaye yine haftalık olacak ama bu sefer derslerini almışlar gibi. Bu sefer 10 sayıdan oluşacak hikaye aynı zamanda kendi içinde geçecek. Öncekinde tüm Avengers serileri durdurulmuştu hikaye için ama bunda öyle bir olay yok. Hatta hikayede çok bir Avenger bile yok. Yani ana Avengers'ı sevenler atlayabilir. Onun dışında hikayenin açıklamasına göre evren karanlıkla kaplanmıştır ve ışık yoktur. Kalan Avengerlar ise ışığı geri döndürmelidir.

KALİTESİZ ÇİZGİ ROMAN KAPAĞI VE DAREDEVIL

Ben bu şubat sayılarına iki şey için bakmıştım. İlki Marvel'ın yine kaç bin seri duyurduğu, diğeri ise yeni Daredevil serisi hakkındaki detaylar. İlki hakkında iyice tatmin oldum ama Daredevil hakkında elimizde olan tek yeni şey bu kapak. Kapak dediğimiz şey ise her yere kalitesiz şekilde koyulmuş. Anlayabileceğimiz bir detay yok. Açıklama da yazılmamış. Daredevil 1 aya ölecek ardından ise şubatta bu haberde dediğimiz gibi Chip Zdarsky ve çizer Marco Checchetto tarafından hayata geri döndürülecek. Hadi bakalım.

YENİ THANOS

Şubat ayında çıkacak Guardians of the Galaxy #2'nin açıklamasına göre Thanos'un ölümünden sonra yeni bir Thanos doğacak. Bu tanıdığımız bir kişi de olabilir tanımadığımız da. Yeni takım ise bu kişiyi hemen bulmalıdır. Yeni takımda olduğunu bildiğimiz tek kişi ise Cosmic Ghost Rider.

TAŞLAR VE HULKLAR

Şubat ayında iki büyük Wolverine olayımız bulunmakta. İlki Infinity Watch. Gün geçmesin ki bir başka Infinity olayımız yaşanmasın. Hikaye Wolverine'in uzay taşını elinde bulundurduğu zamanlarda geçecek ve Loki ile olan maceralarını okuyacağız. Diğer bir seri ise Hulverines olacak. 3 sayılık olacak mini seride iki ölümden döndüm karakter olan Hulk ve Wolverine, Weapon H'in peşine düşecek. Aslında karakter çıktığından beri istenilen bir kapışmaydı bu. 

YAŞLI YOLLARA YENİDEN DÜŞÜYORUZ

Şubat ayında Old Man evreninde geçen bir başka mini seri başlıyor. İlk Logan, sonra Hawkeye'ını okuduğumuz evrene şimdi Star Lord da dahil oluyor. Sayının açıklamasına göre artık kahramanlığı bırakmış ve babası gibi imparator olmuş Quill eski bir arkadaşı ile göreve dönüyor son bir kez. Yüzyılın soygunu! Tabi bu hikaye zamanla soygundansa intikam yolculuğuna dönüşecek. Benim ilgimi çekti açıkçası. Bu evrenin uzay tarafını merak etmiyorum değil.

X-MEN'İN ÇAĞI BAŞLIYOR

Şubat ayında iki büyük ve ilgimizi çeken X-Men olayı var. İlki Uncanny X-Men serisinin yeni sayısının kapaklarındaki Cyclops ve Wolverine yoğunluğu. Keşke Cyclops dönse ve Wolverine ile takım olsalar diyeceğimiz bir hikaye ama muhtemelen karakterlerin eski bir macerası anlatılacak. Açıklamalar ise Cyclops'un haftalık hikayeden sonra X-Men'i yeniden toplayacağı yönünde ama inanmalı mıyız bilmiyoruz. Diğer bir olay ise Age of X-Man. Bunlar farklı evrenlerde geçen farklı X-Men öyküleri ve mini serileri olacak. Bazılarını şimdiden gözümüze kestirdik. 

VAMPİRLER!


Avengers serisinde şubat ayında enteresan olaylar yaşanacak. Cadılar Bayramı geçti zannettiniz ama asıl olay şimdi başlıyor. Dracula kayıptır ve Transylvania'da vampir iç savaşı çıkmıştır. Avengers ise Dracula'yı bulmalı ve bu savaşı durdurmalıdır. Neyseki takımlarında yeni bir üye var onlara yardım edecek. Blade!

AV ZAMANI BAŞLASIN

Bu ayın Spider-Man köşesinde ise iki haberimiz var. İlki Superior Spider-Man serisinden. Terrax ile kapışacak Otto, kozmik güçlere sahip olacak. Acaba bu Cosmic Spider-Man'in dönüşü mü? Yoksa Cosmic Superior Spider-Man'in mi? Bunun yanında mart ayında başlayacak olan büyük Spider-Man hikayesi "Hunted" için hazırlıklar başlanıyor. 16.sayıda adımları atılacak olan hikayede Kraven'ın Spider-Man yanında sanırım bir avı daha var. O da Lizard ve ailesi.

Marvel'ın şubat ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Amma haber varmış. Peki sizin en çok merak ettiğiniz hangisi?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.