Spider-Geddon #2 ve Ghost Spider #1 İnceleme


Spider-Geddon #1 incelememizin üzerinden çok zaman geçmeden hemen ikinci sayısıyla karşınızdayız. Eğlenceli bir ilk sayıdan ve tie-inlerden sonra ikinci sayısını incelemenin yanında aslında bu eventin tie-ini olan yeni Spider-Gwen serisinin ilk sayısını da inceleyeceğiz.


Inheritorlar bulundukları durumdan kurtulmuşltur ve Web Warriors onları hemen durdurmalıdır. Sayının ilk yarısı buyken ikinci yarısı tamamen takımlara ayrılma. Sayı tamamen bunun üzerinde. İlk yarısı bence yeterince güzel. Güzel aksiyon anları okuyoruz ve heyecanlı olaylar yaşanıyor. Güzel karakter anları bulunmakta. Her karakter kendi parlama anlarını yaşanıyor.

Gelelim sevmediğim kısma. Sayının ikinci yarısında karakterler yoldaş bulmak için ayrılıyor ve çoğu aslında yan hikayeler, diğer ismi ile Tie-in. Bunlara biraz fazla zaman harcanmış. Kötüsü bu zaman ayırma olayı sonraki sayıda da gözükecek. 5 sayılık büyük serinin ikinci sayısı sonraki sayı için heyecanlanmamızı sağlayacak bir sayfayla bitmektense birazdan inceleyeceğimiz tie-ine bağlanması güzel hissettirmedi.


Yine çok güzel bir çizim var sayıda. Sayıda bir çizer bulunsa da bolca inker var (Nasıl çevirdiğimi bulamadım ama...mürekkepleyici?). Bundan dolayı çizim çeşitliliği bulunuyor ama bir sayıda çizimlerin birbirne benzemesini isteyen birisi olarak tek bir inkerın bulunmasını tavsiye ederdim. Mesela ilk sayıda çizer ve inker aynı idi o yüzden daha güzel gözüküyordu. Renklendirme olarak ise başarılı bir iş çıkarılmış.

Notum: 7.0Bu sayıyı da iki kısıma ayırabiliriz aslında. İlk kısım önceki Spider-Gwen serisinden sonrasını anlatıyor. Karakterin şehirde yaptıklarını ve sevdiği kişilerle etkileşimleri okuyoruz. Bu kısmı okumak aslında baya eğlenceli. Hem eski hem de yeni okuyucuları mutlu edecek yerler bulunuyor. İkinci kısım ise Spider-Geddon tie-ini. Hemen ilk sayıdan bir tie-in olması canımı sıkmadı değil. Hem yeni bulunduğu yeri verilen kısıma göre güzel yedirememiş olması hem de ilgimizi çekecek kadar tanıtamaması pek iç açıcı değil. Yine de enteresan alt konular açılıyor.

Sayı hikaye ve diyalog açısından ortalamanın üstünde olsa da aksiyon olarak heyecanlı ve ilgi çekici değil. Klasik Spider-Man aksiyonu.


Hadi çizimden bahsedelim. Önceki serinin çizimlerini daha çok beğensem de bu da hoş olmuş. Parlak ve güzel renk kullanımı çizimi özelleştirmiş. Ayrıca birkaç ilginç tasarım bulunuyor. Aksiyonun akmasını sağlamasa da çizimi beğendim.

Bugün gelecek tie-inlere çok yoğunlaştığı için gözümde düşen ve yarısında tie-in'e dönüştüğü için gözümde düşen iki sayı inceledik. Bunu Marvel'ın çoğu büyük hikayesinde görsek de bu eventte etkisi daha çok hissedilmiş. Bakalım ilerideki sayılar nasıl olacak?

Notum: 7.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.