Aralık Ayında Beklediğimiz Filmler


Aralık ayında da olsak büyük filmler peşimizi bırakmayacak. Bu büyük filmler listemize de bir tane minik ama ilgi çekici film eklemek istedim. 

ÖLÜMCÜL MAKİNELER (MORTAL ENGINES)- 7 ARALIK

"Peter Jackson'ın senaryo ekibinde yer alıp yapımcılığını üstlendiği Mortal Engines'ta, medeniyetin yok oluşunun akabinde insanlığın bu kıyamet sonrası şartlara "hareket hâlindeki şehirler" ile uyum sağlamasını ve büyük şehirleirin küçük şehirleri yuttuğu bu düzende hayatta kalmaya çalışan Hester'ın hikâyesini anlatıyor.". Eğer bolca CGI ve kitap uyarlaması bir Peter Jackson filmi arıyorsanız bu filme gitmenizi öneririm. Pek heyecanlı olduğum bir film değil ne yazık ki.

Heyecan Metre: 1.5/5

ROMA- 14 ARALIK

"Alfonso Cuarón'un çocukluğunu beraber geçirdiği kadınlardan ilham aldığı ve onlara bir saygı duruşu olarak nitelendirdiği Roma'da, bir ailenin çalkantılı yaşantısıyla beraber dönemin toplumsal hiyerarşisi ve sınıfsal önyargıları irdeleniyor.". Netflix'e gelecek ama sinemada da bir süre kalacak ödüllü film Roma, bu büyük filmler arasında bakmanızı tavsiye ettiğim bir film.

Heyecan Metre: 2.5/5

ÖRÜMCEK ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE (SPIDER-MAN: INTO THE SPIDER-VERSE)- 14 ARALIK


"Christopher Miller ve Phil Lord'un yapımcıları arasında bulunduğu, Lord'un senaryo ekibinde de yer aldığı Spider-Man: Into the Spider-Verse, açılan bir kapı sonucu çoklu evrende farklı bir boyuttan gelen Peter Parker ve diğer birçok "alternatif" Spider-Man ile birlik olup bilinen tüm gerçekliklere tehdit olan şeye engel olmaya çalışan Miles Morales'i odağına alıyor.". Ayın ilk çizgi roman filmi. Zaten heyecanımı fragman incelemelerinde belirttiğim Into the Spider-Verse youmları ile daha da heyecanlandırdı. "En iyi Spider-Man Filmi"denilmesinin yanında Rotten Tomatoes'da %100 yaptı. Heyecanlanmamak elde değil.

Heyecan Metre: 4/5

BUMBLEBEE- 21 ARALIK

"1987 yılında kaçak olan Bumblebee, Kaliforniya'daki küçük bir sahil kasabasında bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmek üzere olan ve dünyadaki yerini keşfetmeye çalışan Charlie (Hailee Steinfeld), savaştan yaralanmış ve zarar görmüş olan Bumblebee'yi bulur. Charlie, Bumblebee'yi yeniden canlandırdığında kısa sürede onun sıradan bir sarı VW aracı olmadığını anlar.". Tranformers evrenine çok uzun zamandır küs birisi olarak seriden farklı ve enteresan  bulduğum Bumblebee filmi bu ay ilgimi çeken filmlerden oldu. Transformers için yeni bir dönem doğuyor olabilir.

Heyecan Metre: 3/5

AQUAMAN- 28 ARALIK

"Yarı insan yarı Atlantisli Arthur Curry'nin gelen tehditler karşısında yurdu Atlantis'i savunmak için girdiği amansız mücadeleyi ve bu mücadele sırasında gerçekte kim olduğunu keşfetmeye ve doğuştan kazandığı kral sıfatına layık olmaya çabalamasını anlatıyor." Bir diğer süper kahraman filmimiz ise Aquaman. Sadece ilk fragmanını izledim o yüzden o kadar heyecanlı değilim ama kötü DC filmleri ardından basın yorumları ne kadar iyi olsa da bir ön yargım bulunuyor. Çok heyecanlı olmamak lazım ama merak etmiyorum değil.

Heyecan Metre: 3/5

MARY POPPINS: SİHİRLİ DADI (MARY POPPINS RETURNS)- 28 ARALIK
Mary Poppins Returns ile ilgili görsel sonucu

"Film, 1930'larda Londra'nın Büyük Buhran döneminde (Orijinal romanların yazıldığı dönemde) geçiyor ve PL Travers'ın diğer yedi kitabındaki mal zenginliğinden çıkıyor. Hikâyede Michael (Whishaw) ve Jane (Mortimer) artık büyümüşlerdir. Michael kişisel bir kayıp yaşadıktan sonra esrarengiz dadı Mary Poppins (Blunt) tekrar Banks'lerin hayatına girer ve eşsiz sihir becerilerini kullanarak ailenin hayatlarında eksik olan mutluluk ve merak hissini yeniden keşfetmelerine yardımcı olur.". Yılbaşında ailecek gidilebilecek minik bir Disney filmi olacağını düşünüyorum. Pek bir beklentim olduğunu söyleyemem.

Heyecan Metre: 1/5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.