En İyi Alternatif Spider-Man Hikâyeleri


Selam, geçen yazımda ana evren Peter'ının en iyi hikayelerini listelemiştim. Bugünde alternatif Spider-Manlerin en güzel hikâyelerini yazmak istedim.

17. Spider-Girl: Legacy


Spider-Girl ilk defa karşımıza What İf... serisi ile çıkmıştı (Daha sonra bu sayı Spider-Girl #0 olarak geçmiştir). Okuyucu karaktere ısındığı için geri döndürme kararı alındı ve MC2 evreninin tam kalbine karakteri koydular. Peter ve Mary Jane'in kızı olan Mayday Parker'ın güçlerini keşfetmesinin hikâyesi.

16. Edge Of Spider-Verse#2


Spider-Gwen'i ilk gördüğümüz sayıdır. Spider-Gwen öyle sevildi ki Marvel devamını getirmek istedi. Şahsen ben de çok severim. Güzel bir hikâyedir. Bu evrende Peter ölüyor ve Gwen, Spider-Woman oluyor. Gwen güçlerini sorumluluk sahibi olarak ele alıyor.

15.Confessions


Ultimate Spider-Man #13 (2000)'de anlatılan bu hikâyede Peter, tuhaf davranışlarının sebebini sevgilisi Mary Jane'e anlatıyor yani kimliğini açıklıyor. 

14. Legacy 


Spider-Man yeni siyah kıyafeti ile suçla mücadeleye çıkıyor. Kıyafet onu güçlendiriyor ama aynı zamanda öfkesini de dışarı çıkartıyor. 

13. ProwlerAaron Davis, yardım için Mac Gargan'a gider ve para ister. Mac ona zamanında vereceğini kabul eder daha sonra Aaron, Tinkerer'ın teknolojisi ile onu ve adamlarını şoklar ve kaçar. Kaçarken Meksika Polisine yakalanır. Daha sonra hapiste Spider-Man ile ilgili bir haber görür ve hapisten çıkar.

12. Venom War

 

Miles ve Venom arasında geçen savaşta Miles'ın annesi Rio Morales hayatını kaybeder. Miles daha sonra emekli olmaya karar verir.

11. No More


Emekliliğinden bir yıl sonra Miles, Spider Woman sayesinde tekrardan kahramanlığa geri döner. 

10. Rebirth 


S.H.I.E.L.D.'ın çok karanlık bir sırrı vardır. Norman Osborn yaşamaktadır! S.H.I.E.L.D. onu gizli bir tesiste tutmaktadır. Miles bu sırada okulda babası için endişelenmekteydi. Miles hoşlandığı Katie Bishop'a kimliğini açıklamak konusunda kararsızdı. Ayrıca bu hikâyede ölümden dönen tek karakter Osborn değil! Peter Parker da geri dönüyor.

9. What if Spider-Man Joined the Fantastic four?


 Amazing Spider-Man #1 bu sayıda tekrar yazılıyor. Fantastic Four bu sefer Spidey'yi takıma kabul ediyor. Şahsen bence Fantastic Four ve Spider-Man'in team up yaptığı sayıların tadı çok ayrı.

8. Powerless


Ultimate Spider-Man #1 sayısında Peter'ın origini Oscorp Labvatuarında tekrar yazılıyor ve anlatılıyor. Ultimate serisi gerçekten hoş bir seri ama birkaç saçmalıkları var tabi ana evrene göre.

7. Spider-Men 


Mysterio'nun çoklu evren entrikaları sayesinde Peter Parker (Earth-616) ve Miles Morales karşı karşıya geliyor. Çok iyi bir hikâyedir. Peter evrenine döndükten sonra kendi evrenideki Miles'ı araştırır ve macera Spider-Men II'de devam eder.

6.Spider-Man Noir


Ben Amca bu evrende Norman ve arkadaşları tarafından soğuk kanlılıkla öldürülüyor. Spider-Man'in en karanlık hikayelerinden ve havale versiyonlarındandır. Bu sene çıkan Spider-Verse'de de kendisini görebilirsiniz.

5. Spider-Man: Renew Your Vows 


Bu hikâyede Peter ve MJ evli kalsaydı konusunu işliyor. Çocukları doğuyor ve o çocukları da güçlere sahip oluyor. Üçünün tatlı hikâyelerini okuyoruz.

4.Spidey

Bu seride Peter lisede ve Spider-Man'in ilk yılları anlatılıyor. Lisede geçmesine rağmen Harry ve Gwen de bu seride varlar. Peter'ın Spidey kimliğinden Amazing Spider-Man oluşuna tanıklık edin.

3. Spider-Man 2099: Origin 


Bu seride Miguel O’Hara 'nın yeni nesil Spider-Man olmasına tanık olun.

2. Ultimate Fallout #1

Cenazede Peter Parker'ın ve Spider-Man'in dokunduğu hayatları görüyoruz.

1. Death Of Spider-Man 

Spider-Man,Green Goblin ile arkadaşlarını ve ailesini korumak için ölümüne dövüşmektedir. Ultimate Peter Parker'ın son savaşına tanıklık edin!

Bonus. Spider-Verse 


Spider-Man'in en ölümcül düşmanlarından biri geri döndü. Morlun. O ve ailesi tüm evrenlerdeki Spider-Man, Woman ve Girl farketmeksizin yiyerek katlediyorlar. Tek umut tüm Spider kişilerin toplanıp bunu engellemesi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.