Green Lantern #1 İnceleme

green lantern 1 2018 textless cover ile ilgili görsel sonucu

Hal Jordan and the Green Lantern Corps'u severek okumuş biri olarak bitmesine baya üzülmüştüm ama yeni gelecek bu serinin Grant Morrison tarafından yazılacağını duyunca umutlandım. Grant Morrison çok sevdiğim ve başarılı bulduğum bir yazardır. Bakalım kendisinin yeni Green Lantern serisi nasıl olmuş.

Hikaye Grant Morisson'ın da söz verdiği gibi bir polisiye. Çok fazla detay vermek istemem ama hikaye uzaylı kaçakların Dünya'da dolaşması ve Hal'ın onları durdurmaya çalışması yanında sonraki 11 sayıyı hazırlayacak olayların oluşumasını okuyoruz. Bu önemli bir eşyanın kurcalanması veya başka olaylar olabilir. Kısacası hikaye biraz daha eski zamanlarda gördüğümüz polisiye Green Lantern çizgi romanlarından. Bu yıl Green Lanterns serisi biraz denedi bunu ama pek başarılı olamadı.


Sayı bu polisiyeliğin yanında uzay kısmına da çok odaklanıyor. Sayıda çeşit çeşit uzaylı görüyoruz. Her biri farklı özelliklere sahip uzaylılar görmek baya enteresandı. Sayının hemen başında bolca Green Lantern ve kötü kişi görüyoruz zaten ve tüm sayı boyunca artarak görmeye devam ediyoruz. Sonraki sayılarda daha neler göreceğimizi tahmin bile edemiyorum.

Dediğim gibi eski kafa esintiler var seride. Yazım ve olaylar sanki yetmişlerin ilk yıllarındaki hikayeler gibi hissettiriyor. Okuması eğlenceli anlar yaratılmış. Hal Jordan ise yine güzelce yansıtılmış. Kendisi her zamanki gibi işini seven, güçlü ve hırslı birisi. Sayıya karakter anları güzelce yerleştirilmiş.


Serinin çizeri Liam Sharp. Dürüst olmak gerekirse kendisinin tarzını pek beğenmiyorum. Bazı anlar çok hoş gözüküyor ama bazı anlar da çok karışık ve ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Kesinlikle herkese hitap etmeyen bir çizim. Yine de bolca gördüğümüz yeni karakter tasarımları hoş ve ilgi çekici.

Green Lantern serisi güzel ve hızlı bir açılış yaptı. Sonrasını muhtemelen cilt çıkınca okurum diye düşünüyorum. 12 sayı sürecek seri bolca uzay macerası sunacakmış gibi gözüküyor. Green Lantern severler seriyi kesinlikle kaçırmasın.

Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.