İlk Sayı Dedektifi: Middlewest


"İlk Sayı Dedektifi"ne hoş geldiniz. Bu yazı serisinde, yeni çıkan bir serinin ilk sayısına göz gezdireceğiz. Hikayesine ve çizimine bakmakla kalmayıp, devam edilip edilmeyeceğini ve serinin kimlere göre olduğundan da bahsedeceğiz. Buna bir inceleme değil de daha çok bir tavsiye yazısı olarak bakın. Bugün bakacağımız seri:

MIDDLEWEST!

Hikaye: Skottie Young'ın (Deadpool, Bully Wars, I Hate Fairyland) yazdığı Middlewest bir gençlik, fantazi hikayesi. Hikaye Abel adlı genç bir çocuk ve en yakın arkadaşı konuşan bir tilki ile ilgili. Berbat bir babası, onu her zaman soruna sokan arkadaşları ve her sabah yapması gereken bir gazete dağıtma işi var. Bu problemleri çözmeye çalışırken bu bulunduğu dünyanın pek bizimkine benzemediğini görmeye başlıyoruz ve hikayeye fantazi öğeler giriyor. Başta bahsettiğim konuşan tilkiden anlamadıysanız tabi.Skottie Young gerçekten büyüleyici bir hikaye hazırlamış. Bir gencin zorlu hayatını içine fantazi öğeler katarak okumak zevkliydi. Young, çoğunlukla gençleri iyi ve samimi bir dille yazan birisi. Bully Wars'da da görmştük bunu. Fantazi işindeki becerilerini ise I Hate Fairyland'de. Bunları birleştirmenin yanına bir gizem havası katılmış. Sayının sonu sizi hemen sonraki sayıyı okumak için heyecanlandırıyor.

Çizim: Jorge Corona (We Are Robin), seriye çok yakışmış. Karakterler hikayede yansıtıldığı şekilde çizilmiş ve duygusal anlar çok güçlü gösterilmiş. Jean-Francois Beaulieu ise renklendirmede çizimle çok uyuşmuş. Bazı sayfalar önünüzde ahenkle dans ediyor.Devam Edilir Mi: Kesinlikle. Eğer sayının sonunda devamını merak etmediyseniz birkaç sayı daha şans verin derim. Serinin bundan sonra biraz daha büyülü yerlere gideceğini düşünüyorum. Ben sonraki sayıyı merak ediyorum ve kesinlikle okuyacağım.

Kime Tavsiye Ederim: Skottie Young ve onun tarzını sevenler kesinlikle kaçırmamalı. Bunun  dışında eğer yolculuk içindeki çocuk, gençlik ve fantazi hikayelerini seviyorsanız bir bakın derim. Skottie Young'ın önceki işlerini bilenler veya merak edenlere tavsiye ederim.Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.