Marvel's Spider-Man The Heist İnceleme


Marvel's Spider-Man'de olan olayların sonrasını oynadığımız The City That Never Sleeps'in ilk DLC'si olan The Heist'in incelemesi ile karşınızdayım.

Hikayeden giriş yapalım, hikayemiz Felicia Hardy yani Black Cat'in şehre dönüp çok ünlü bir tabloyu çalmasıyla başlıyor ve hikaye ilerledikçe olaya Hammerhead de dahil oluyor, böylece olaylar daha da karışıyor fakat hikayemizin ana konusu Black Cat'in şehre geri dönmesi. Öncelikle hikayedeki en çok sevdiğim şey plot twist idi. Harika hazırlanan ve sizin ağzınızı açık bırakan bir detay olmuş.

Hammerhead DLC'de ismen geçiyor fakat kendisini 1 sahne haricinde görmüyoruz. DLC'nin hikayesi devam edecek şekilde bitiyor hikaye. Zaten tüm DLC'ler birbiri ile bağlantılı, örnek verecek olursak, The City That Never Sleeps'i bir dizi olarak görebiliriz. 3 ay'da 3 bölümü çıkacak olan bir dizi.


Oynanış ana oyun ile aynı, yeni bir hareket eklenmemiş durumda fakat 1 bölümde aynı Batman Arkham Knight'ta olduğu gibi hem Black Cat'i hem de Spider-man'i kontrol ediyoruz. En zevk aldığım bölüm orası oldu. Ayrıca sevdiğim bir bölüm daha var, orası da kovalamaca sekansı. Kesinlikle herkesin deneyimlemesi gerekiyor. Maalesef DLC'de boss savaşı bulunmuyor.

Yan görevler ve kostümlerden bahsetmem gerekirse yan görevler yine ana oyunda olduğu gibi angarya görevler. Tablo toplama görevlerinde küçük bir hikaye bulunuyor ama sevdiğim tek yan görevin o olduğunu söylebilirim. Kostümleri ise beğenmedim, tek sevdiğim kostüm Scarlet Spider II oldu, onun detayları muazzam olmuş.


Kısacası The Heist keyifli vakit geçirmenizi sağlayan ve eğlenceli olan bir DLC, çok başarılı değil tabii ki ama yeterince güzel.

PUANIM: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.