Netflix'in İlk Türk Yapımı Dizisi Hakan: Muhafız'ı Beğendik mi?


Netflix İlk Türk Yapımı Hakan: Muhafız - The Protector- ile Karşınızda!

14 Aralık 2018 itibari Netflix platformu üzerinden 10 bölüm ile birlikte yayınlanan Hakan: Muhafız - The Protector- hepimizin ilgisini çekti.

Başrolünde Emir ve Yaman karakterleri ile beynimize kazınan Çağatay Ulusoy yer alırken Çağatay Ulusoy'a filmde Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazer Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş gibi isimler eşlik ediyor.

Yapımın yönetmen koltuğunda ise Binnur Karaevli, Can Evrenol, Umut Aral ve Gönenç Uyanık oturuyor.


Muhafız Bize Ne Anlatıyor?

Kapalıçarşı çocuğu olan Hakan her şeyden habersiz hayallerinin peşinden koşarken onu 15 milyonluk bir şehri koruma görevi beklemektedir. Şehir tarihin gizemli tehditleri ile karşı karşıyadır ve Muhafız-yani Hakan- bu tehditlere karşı gelmeli ve şehri kurtarmalıdır. Hazırlıksız olan Hakan şehri kurtarmak için savunmaya geçmeli ve Ölümsüz'e karşı gelmelidir. Ayrıca kapalıçarşı çocuğu olan Hakan'ın İstanbul'u ve Ayasofya'yı koruma serüvenini anlatan yapım 2016 senesinde İpek Gökdel tarafından yazılan 'Karakalem' ve 'Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi' kitaplarından esinlenilmiştir.


Yaman'dan Muhafız Olmuş mu?

14 Aralık itibari ile çıkan ilk sezonu büyük bir ilgi ile izledim. Öncelikle konusunu sıradışı bir tarihten alan ve iyi bir şekilde yorumlanan bir yapım olmuş. Tabi ki ilk Türk yapımı Netflix dizisi olması sebebi ile hepimiz en iyisini ve en güzelini istiyoruz. İlk sezonu itibari ile Hakan'ı ve Muhafız mitini bizlere iyi bir şekilde yedirdiklerini düşünüyorum. Oyunculuklar başarılı. Çağatay Ulusoy dışında yer alan oyunculardan özellikle Mehmet Kurtuluş'un performansını çok beğendim. Bunun dışında Yurdaer Okur'un da çok başarılı olduğunu söylemeliyim. 10 bölüm yayınlandı fakat Hakan'ın Muhafız kimliğine geçiş süresini az ve yetersiz buldum. Gerektiği kadar detaylı anlatılması gerektiğini düşündüğüm bir kısım ve açıkcası izlerken hemencecik böyle bir kimliğe girmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Efektler anlamında ise şu herkesin konuştuğu meşhur yumruk sahnesini mutlaka görmüş veya duymuşsunuzdur. Bu anlamda da biraz daha üstüne durulmalıydı. Sahnelerde telefon ekranı gibi basit hataların hoş görülmemesi gerektiğini düşünüyorum ve heyecana kurban gittiğimizi düşünmek istiyorum.

Sonuç olarak Emir ve Yaman'dan sonra sevgili Ulusoy, kalbimizde Hakan ve hatta Muhafız olarak yer etti ve yapımı beğendik. 2. sezon onayı almasının da çok yerinde ve çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İlk yapımdan sonra Beren Saat'in de artık bir Netflix projesi ile karşımıza geleceğini duydum. Böyle projeler için heyecanlıyım. Umarım daha da geliştirerek bir basamak daha atlayabiliriz. Kısaca HAKAN: MUHAFIZ'I - THE PROTECOR- İZLEYİN! Tarihin ışığında İstanbul'u Muhafız ile keşfedin!
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.