Netflix'in İptal Edilen Yapımları Disney +'da Olmayacak!


Disney +, Bazı Netflix Yapımlarını Yayınlamayabilir!

Marvel'ın bazı sevilen yapımları iptal etmesinden sonra Disney +'da yayınlanmasını ümit eden hayranlara kötü haber geldi! Bildirilen habere göre Disney +, iptal edilen yapımları; Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist gibi, yayınlamayacak.

Rolling Stone televizyon eleştirmeni olan Alan Sepinwall, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir tweet ile Marvel Tv ve Marvel Sinematik Evreni arasındaki üzücü ve komik ilişki ile Disney+'ın Netflix üzerinden yayınlanan yapımları neden yayımlamayacağını açıkladı.

Yöneticiler bu tür yapımları Disney servisi üzerinden yayınlanmasını istemediklerini zaten söylediler. Ve eğer yayınlasalar bile sözleşmelerinin doğası gereği zaten imkansız olacaktı. Onların işi bitti.
Açıklığa kavuşturmalıyım. Disney için Marvel yapımları Daradevil vb. yapımların yönetmenleri tarafından hazırlanıyordu. Teknik olarak Luke Cage'i de bir kaç seneye yapabilirler fakat istemiyorlar.

Alan Sepinwall, MCU ve Disney arasındaki tek taraflı ilişkiden de bahsederek bu tür karakterleri bir gün geri getirebileceklerinden de bahsetti fakat, bu ilişki Örümcek Adam ile Sony ilişkisine benzer bir yönde. Disney'in karakteri  Tom Holland ile özleştirmek için, Toby Maguire ve  Andrew Garfield yapımlarının tümünü silmesi bu öngörüyü destekliyor.

Öte yandan Sepinwall'ın yorumlarına göre Disney +, Marvel Stüdyoları'nın yeni çekilecek olan tekrar karakter dizilerine; Loki, Vision ve Scarlet Witch, ve Falcon solo filmlerine odaklanmış durumda. Bu bağlamda Daredevil gibi yapımların yer almayacağı ön görülüyor.

Alan Sepinwall'ın resmi Twitter hesabı üzerinden attığı o tweetler;Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.