Ocak 2019'da Beklediğimiz Oyunlar2019 yılına yavaştan girmemiz ile güzel kış oyunları ile karşılaşmaya başlıyoruz. Bu ay sonlara doğru yavaştan bizi tutacak oyunlarla karşılaşmaya başlıyoruz ama ayın tümüne bakarsak çok dolu değil.

NEW SUPER MARIO BROS. U DELUXE (Switch)- 11 OCAK


Aslında daha önceden Wii U'ya çıkmış Mario oyunu yenilenerek Switch'e geliyor. Sevilen ve 164 bölüme sahip olan New Super Mario Bros. U Deluxe'a aynı zamanda iki yeni karakter katıyor! Toadette ve Nabbit. Bunun yanında Luigi expansion'ı da bulunucak. Switch'i bulunanlar Super Smash Ultimate'dan kafasını kaldırabilirse bakabilir.

Heyecan Metre: 2.5/5

RESIDENT EVIL 2 REMAKE (PS4, XBOX ONE, PC)- 25 OCAK

Çok Resident Evil oynamasam da kitlesinin büyük olduğunu bildiğim bir seri. Bunun üzerine Capcom, fanları dinleyerek sevilen korku oyununu tekrardan hayata geçiriyor. Claire ve Leon karakterlerini oynayabildiğiniz oyun gerçekten yenilendiğini hissettirebiliyor. İki karakterin de kendine özgü bir hikayesi bulunmakta. Bunun yanında kamera ve oynanışta gelişmeler görmek mümkün. Kesinlikle beklediğim bir oyun.

Heyecan Metre: 4/5

TROPICO 6 (PS4,  XBOX ONE, PC)- 25 OCAK
tropico 6 cover ile ilgili görsel sonucu

Tropico bilmeyenler için bir başkanlık oyunu. Oyun size iki seçim veriyor. Ya vahşi bir diktatör olup halkınıza kan ağlatacaksınız ya da halkını seven bir yönetici olacaksınız. Serinin 6.oyunu bu sefer köprü yapma, ada yönetme, başka yerlere ajan götürüp onların turistik mekanlarını çalma gibi yenilikler getiriyor. Seriyi seviyorsanız bunu kaçıracağınızı düşünmüyorum.

Heyecan Metre: 1/5

KINGDOM HEARTS III (PS4, XBOX ONE)- 29 OCAK
kingdom hearts III ile ilgili görsel sonucu

Baya uzun zamandır beklenen oyun sonunda 2019'un başında ellerimize kavuşuyor. Kingdom Hearts bilmeyenler için karanlığı durdurmak için Disney evrenlerinde gezinen Sora ve arkadaşlarının macerasını  anlatıyor. Önceki oyunu ta 2002'de çıktı ve hep arada minik ve doldurucu oyunlar gördük. Bildiğiniz tüm hikayeyi anlatmak uzun bir süremizi alır ama seriye bu oyun ile girseniz çok büyük bir kayıp yaşamazsınız ama önceki birkaç oyunu toplayan koleksiyona biraz daha tuzlu şekilde ulaşabilirsiniz.

Heyecan Metre: 3.5/5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.