Oyun Gündemi (10-16 Aralık)


Merhaba oyun severler. Yeni yıla az bir süre kalırken oyun dünyasından gelişmeler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Metro Exodus'un, minimal ama etkileyici fragmanıyla keyifli okumalar dilerim.

Metro Exodus Piyasaya Bir Hafta Erken Sürülecek

Geliştirici "4A Games" yaptığı açıklamada Metro Exodus'un "gold" olduğunu açıkladı. Ancak daha ilginç olan haber ise oyunun planlanandan bir hafta daha erken piyasaya sürüleceği oldu. Oyunun yeni çıkış tarihi 15 Şubat olarak belirlendi. Şunu belirtmek gerek ki oyun bir hafta önce de çıksa oldukça rekabetçi bir haftaya denk gelecek. Zira o hafta aynı zamanda "Anthem", "Dead or Alive 6" ve "Far Cry New Dawn" gibi oyunlar da piyasaya sürülecek. Bununla birlikte "4A Games" oyunun fragmanını da yayınladı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Spider-Man'in Son DLC'si Önümüzdeki Hafta Gelecek

Spider-Man'in "The City That Never Sleeps" DLC paketinin son bölümü olan "Silver Lining" 21 Aralık tarihinde piyasaya sürülecek. Daha önceki bölümlerde olduğu gibi bu DLC ile birlikte 3 yeni kostüm daha oyuna eklendi. Önceki DLC'ye ait "spoiler" içerdiğinden DLC'nin içeriğini söylemek istemesem de izlemek isteyenler DLC'nin fragmanına ve kostüm görsellerine aşağıdan göz atabilirler.Pokemon Go'ya Antrenörlere Karşı Savaşma Özelliği Geldi

Geçen haftalarda bahsettiğim, antrenörlere karşı savaşma özelliği oyuna entegre edildi. Bu sayede Pokemon'un temel ögelerinden biri olmasına rağmen oyunun çıktığı günden bu yana eksik olan savaşma özelliği, oyuncular tarafından kullanılabilir hale geldi. Özelliği kullanabilmek için sadece 10. seviyeye ulaşmanız yeterli. İlk çıkan Pokemon oyunlarına benzer bir savaş mekaniği bekleyip farklı bir şey bulduğumdan beni tatmin etmediğini söyleyebilirim. Eğer özelliğin nasıl olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki oynanış videosundan göz atabilirsiniz.

  
Shadow Of The Tomb Raider'ın Yeni DLC'si Duyuruldu

Shadow Of The Tomb Raider'ın yeni DLC'si olan "The Pillar" Tomb Raider'ın resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. DLC'nin Maya uygarlığının kıyamet efsanesi hakkında olduğu da açıklanan bilgiler arasında. "The Pillar" oyunun "The Forge" DLC'sinin ardından ikinci DLC'si olma özelliğini taşıyor. DLC 18 Aralık tarihinde oyuncularla buluşacak.


Geralt Monster Hunter World'e Geliyor

Capcom "Game Of The Year" adayı oyununa dair bazı açıklamalar yaptı. Oyunun ana hikayesini bitirdikten sonra kendine ait bir hikayesi olan ve yeni canavarları oyunculara tanıtacak olan Iceborne DLC'si açıklandı. Buna ek olarak "The Witcher" serisinin oldukça sevilen karakteri ve aynı zamanda kendi evreninde de bir canavar avcısı olan Geralt'ın yeni yılın ilk aylarında oyuna dahil olacağı da söylendi.


Nintendo NES ve SNES Classics'in Üretimini Durduruyor

Eğer bir mini konsol istiyorsanız veya eski oyunlara özlem duyuyorsanız elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Nintendo of America başkanı Reggie Fils-Aime yaptığı açıklamada oyuncuların kalan son NES ve SNES Classics mini konsolları satın almak için kısıtlı bir vakti olduğunu söyledi. Nintendo'nun daha fazla bu konsollardan üretmeyeceğini de açıklayan Fils-Aime sadece birkaç hafta içinde tüm konsolların tükeneceğini belirtti.


Street Fighter V Evil Ryu'yu Geri Getiriyor

Capcom, Street Fighter V için yeni bir karakter açıkladı. Karakterin ismi Kage olarak açıklansa da tanıtım videosundan aslında Evil Ryu'nun farklı bir versiyonu olduğu anlaşılıyor. Videoda ayrıca karakterin dövüş hareketlerine de yer verilirken iki farklı kostümü de tanıtıldı. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.