Oyun Gündemi (26 Kasım - 2 Aralık)


Merhaba oyun severler. Yılın merakla beklenen zamanı gelip çattı. The Game Awards bu hafta gerçekleşecek ve önümüzdeki günlerde tüm olayları sizlerle paylaşacağız. Ancak bu hafta ödül törenine doğru gelen haberlerle yetinmek zorundayız. Keyifli okumalar dilerim. 

Rocksteady The Game Awards'da Herhangi Bir Oyun Duyurmayacak

Rocksteady'nin Arkham serisi süper kahraman oyunları tarihi için bir dönüm noktası oldu. Son Arkham oyunu olan Arkham Knight'ın üzerinden 3 yıl geçti ve tüm oyuncular yeni bir süper kahraman oyunu için gözlerini Rocksteady'ye çevirmiş durumda. Özellikle son zamanlarda stüdyonun yeni bir Superman oyunu üzerinde çalıştığı dedikodusu her oyuncuyu heyecanlandırdı ve bu oyunun The Game Awards'da tanıtımının olacağı da gelen dedikodular arasındaydı. Ancak Rocksteady'nin kurucularından Sefton Hill'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamada The Game Awards'da herhangi bir oyun tanıtmayacaklarını açıkladı. Buna ek olarak üzerinde çalıştıkları oyunun bir Superman oyunu olmadığı bilgisini de veren Hill, dedikodunun gerçek olabileceğini düşünenleri bir hayli üzdü.


Bethesda'ya Fallout 76 Yüzünden Dava Açılabilir

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Fallout 76 büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Sorunlarla dolu olmasının yanı sıra Fallout ismine verdiği zarar kolay kolay düzeleceğe benzemiyor. Bununla birlikte Bethesda'nın başı bazı oyuncularla büyük belada olacak gibi görünüyor. Stüdyo oyun iadelerini kabul etmeyerek tepki çekti. Bunun üzerine bazı oyuncular şirkete dava açmaya hazırlanıyor. Eğer olay mahkemeye taşınırsa şirket büyük miktarda tazminat ödemek zorunda kalabilir.


The Lego Movie 2'nin Oyunu Filmden Kısa Süre Sonra Piyasaya Sürülecek

Yeni gelecek Lego oyunu "The Lego Movie 2 Videogame" ile birlikte oyuncular bir kez daha birçok Lego karakteri olarak oynama fırsatı bulacak. Açık dünya macera türünde olacak oyunun filmin vizyona girmesinden kısa süre sonra piyasaya sürüleceği duyuruldu. Oyunun hikaye modunun filmin evreninde ve filmin senaryosuna uygun şekilde olması bekleniyor.  Film 8 Şubat tarihinde izleyicilerle ve oyun 26 Şubat tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC oyuncularıyla buluşacak.


Anthem Piyasaya Sürüldüğünde Platformlar Arasında Oynanamayacak

Bioware'in merakla beklenen oyunu Anthem'la ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden sorulduğunda yapımcı Mark Darrah oyunun çıkış tarihinde platformlar arasında oynanamayacağını söyledi. Ancak söyleyiş biçimi ilerisi için bir açık kapı bıraktı hatta ileride bu özelliğin getirileceğini ima etti. Ayrıca oyunun yeni bir fragmanı The Game Awards'da yayınlanacak.


Red Dead Redemption 2'nin Online Modu Oynanabilir Oldu

Eğer Red Dead Redemption 2'ye ve internet bağlantısına sahipseniz arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak oyunun geniş haritasında maceralara atılıp düşman oyunculara karşı savaşabilirsiniz. Yılın adayı olan oyunun hikaye modunu bitirmek için oyunculara belli bir süre verildikten sonra online modunun oynanabilir hale getirilmesi oldukça mantıklı görünüyor. Oyun popülerliğini daha uzun bir süre koruyacak gibi.


Pokemon Go'ya Başkalarıyla Pokemon Savaşı Yapma Özelliği Geliyor

Pokemon Go ilk çıktığı tarihten bu yana oyuncu sayısını katlayarak artırdı. Ancak oyunun çıkışından beri oyuncuların istediği iki özellik vardı. Bunlar pokemon savaşı ve takas özellikleriydi. Pokemon Go'nun resmi Twitter hesabından geçtiğimiz günlerde pokemon savaşı özelliğinin gelebileceği bir fotoğrafla ima edilmişti. Fotoğrafın yayınlanmasından kısa süre sonra bu özelliğin geleceği doğrulandı. Ancak pokemon savaşlarının uygulamaya ne zaman geleceğine dair bir bilgi verilmedi. 


Russo Kardeşler The Game Awards'a Katılacak

Avengers: Infinity War yönetmenleri Russo kardeşlerin ödül töreninde yer alacakları açıklandı. Russo kardeşler oyun dünyasına yakınlıklarıyla biliniyorlar. Hatta Thanos'u Fortnite'a dahil etmeleri için Epic Games'i ikna edenler de onlar. Ödül törenine katılacak olmaları ise birçok söylentiyi beraberinde getirdi. Tam olarak ne için katıldıkları bilinmezken tahminler arasında Fortnite'ın yeni sezonunu duyurmak, yeni Avengers oyununu duyurmak ve Avengers 4'ün ilk fragmanını yayınlamak bulunuyor. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.