Spider-Man: Into the Spider-Verse İnceleme- SpoilersızSizler için 14 Aralık Cuma günü vizyona girecek olan  Spider-Man: Into the Spider-Verse Basın Gösterimine Gittik! Fikirlerimizi size aktarmadan önce gelin Spider-Verse Nedir Öğrenelim!

Yapımını Marvel Entertainment, Sony Pic. Animation ve Columbia Pictures'ın üstlendiği animasyon filminde yönetmenlik koltuğunda Rise Of The Guardians'tan (Efsane Beşli) Peter Ramsey, Puss in Boots'dan (Çizmeli Kedi) Bob Persichetti ve Grude Match'den (Hesaplaşma Zamanı) Rodney Rotham oturuyor.

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde filmi, Brooklyn'li Miles adındaki bir gencin dünyayı ve şehri kurtarma hikayesini ele alıyor. Peter Parker ve diğer alternatif dünyalardan olan sürpriz Spider-Manleri de konu alan filmde Miles yeni arkadaşları ile ağ dolu bir hikayeye adım atıyor.

Spider-Verse orijinal seslendirme kadrosunda ise Shameik Moore, Jake Johnson, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry, Hailee Steinfeld, Nicolas Cage gibi isimler yer alıyor.Gelin Her Şeyi Baştan Alalım!

Klasikleri alt-üst eden Spider-Verse'e gelirsek şahsen Spider-Man geçmişi ile büyümüş biri olarak ben bayıldım. Öncelikle filmin animasyon tekniği çok başarılıydı. Geçişlerde kullanılan çizgi roman tarzı filmi sanki çizgi romanda yaşıyor gibi anlatıyordu. Bunun dışında kullanılan sesler ve müzikler her an ritme uyarak sizi filme yeniden dahil ediyordu. Fikir olarak bir çok Spider-man karakterinin oluşu-ki burada çok farklı ve şaşıracağınız Spider-Manler göreceksiniz- kendini film boyunca tekrarlasa da olaya bağlanma ve bütünlük açısından asla sıkmıyor. Aynı hikayeyi farklı bakışlardan görerek çok daha fazla dahil oluyorsunuz.

Peki Spider-Verse İçerisinde Karşımıza Bilindik Neler Çıkıyor?

Filmde sık sık şu anki Spider-Man işleyişine atıfları fark ediyorsunuz. Bunun dışında Green Goblin, Prowler ve Kingpin gibi kötü karakterlerin de bu animasyona evren itibari ile dahil olduğunu da bilmenizde fayda var. Filme bir puan vermem gerekse 5 üzerinden 4 verirdim. 1 puanı klasik oluşundan kırıyorum.

Kısa kesmek gerekirse 3D orijinal olarak izlediğimiz Spider-Man: Into the Spider-Verse filmine gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 14 Aralık Cuma günü vizyonda. Bu ağ dolu evreni kaçırmayın!


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.