Thor Aşkını Bulur- Thor #7 İnceleme


Ortalama bir ilk hikaye ve muazzam bir ikinci hikayeden sonra Thor serisi minik bir yavaşlama kararı almış olsa ki bu neredeyse hiçbir hikayeyle bağlantılı olmayan tek sayılık ve küçük olan bu sayıyı çıkardı. Biraz yavaşlama vakti gelmişti.

Sayı geçmişte, Thor'un daha genç olduğu ve baltası ile dolaştığı zamanlarda geçiyor. Odin, Thor'un Midgard'da çok uzun süre geçirmesinden rahatsızlık duymaktadır ve Asgard'a dönmesini ister ama başaramaz. Bunun yüzünden Odin, Loki ile anlaşır. Thor'un Asgard'a döndürecek tek şey ise aşktır. Sayı bize güzel ve üzücü bir aşk hikayesi sunuyor ve bunu güzelce başarıyor.


Bu sayı Thor'a duygusal olarak daha yoğunlaşıldığını görüyoruz. Midgard'a olan bağı ve aşkını konu alıyor ki bunları daha önce görmedik değil. Sayının vurduğu nokta tabi ki sizi üzüyor ama daha iyi yapılabileceğini düşünüyordum. Sevdiği kişi güçlü ve savaşçı birisi ve Thor'un ona neden bu kadar bağlandığını görebiliyoruz ama bizim bağlanmak için pek bir sebebimiz yok. Evet, üzüldüm ama sadece Thor için ki sayı zaten bunu elde etmeye çalışıyordu.

Onun dışında sayının o dönemi çok iyi ele aldığını düşünüyorum. Jason Aaron birçok kez tarihin bu dönemini hikayelerinde kullandı ve çoğunlukla hepsini sevdim. Thor- Loki- Odin üçgeni çok güzel gösterilmişti ama sayıda bunun dışında bir şey yok. Dediğim gibi bu yavaşlamak için yapılmış bir tek sayı ve atlamak isteyebilirsiniz. Tabi hikayeye daha sonra katkısı olur mu bilmiyorum ama şu anlık pek önemli bir şey göremedim.


Bolca renk patlaması ve karmaşa ile öne çıkan hikayelerden sonra bu biraz daha sade gelmedi değil. Pek benim tarzım olmasa da o dönemin vahşi atmosferi güzel gösterilmiş. Renklendirmeler de fena değil.

Sonuca gelirsek Thor #7 güzel ve daha sakin işlenmiş bir tek sayı. İster okuyun, ister okumayın. Diyarların Savaşı'nın geldiği bu zamanlarda biraz rahatlamak iyi geldi. Sonraki sayıda yine aksiyonun içine dalacağız. Del Mundo'nun dönmesi yanında bir de konuk karakter Angela olacak. İlgimi çekti şimdiden.

Notum: 7.4

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.