Venom #8 İnceleme


Önceki sayısı ile yeni bir hikayeye adım atan Venom, bir yan hikayeden daha büyük olduğunu kanıtladı. Önemli olayların bulunması yanında gerçekten istediğim bazı anlara sahipti sayı. Bakalım Donny Cates bu sayı ile bizi nasıl yerimizden kaldımış.

Eddie Brock en son bıraktığımızda Maker yani Ultimate evreninin Reed Richards'ı tarafından yakalanmıştı. Simbiyotunun beyin ölümü geçirmesi ile artık simbiyotu ile iletişime geçemeyen Eddie ayrıca Flash Thompson yani Agent Venom'ın öldüğünü öğrenmiştir. Bu sayıda ise karakterin Maker'ın gerçek planını öğrenirken okuyoruz. Peki Eddie bu planı çok geç olmadan durdurabilecek mi?


Bu hikayeyi aslında çizer değişikliği yüzünden yan hikaye olarak görmüştüm ama Donny Cates her sayı ile simbiyot evrenini genişletiyor. Bu sayıda da simbiyotlar hakkında çok enteresan şeyler öğreniyoruz. Tabi bunların hepsi Maker sayesinde. Kendisinin seride aslında çok büyük bir olayı yok. Donny Cates tarafından hikayenin ilerlemesi ve bir şeyler açıklaması için koyulmuş birisi. Zorlama hissettirmiyor ama keşke daha çok görseydik dedirtiyor.

Sayıda ayrıca karakterlere saygı var. Flash Thompson'ın ölümünden sonra istediğim kısım var. Eddie, Flash'a onla ilgili düşündüklerini söylüyor ki gerçekten duygusaldı. Karaktere güzel bir saygı gösterilmiş. Bunun yanında benim gibi fanların çok sevineceğini düşündüğüm Flash'ın da bulunduğu muhteşem bir dövüş sahnesi var.


Bu çizim! Iban Coello gerçekten muhteşem bir çizer. Aksiyon sahneleri çok güzel yapılmış. Estetik ve akııcı. Renklendirme de tebrik edilmeli yine. Başlangıcındaki karlı sahneler güzel gösterilmiş. Sonraki sayıda sanırım Ryan Stegman dönecek ve mutluyum ama Iban Coello'yu bir gün yeniden görmek isterim.

Donny Cates yine mutluluk ve heyecanla okuduğumuz bir sayı çıkardı. Umarım sonraki hikaye bu heyecanı devam ettirir. Ayrıca bazı önemli karakterlerin hikayeye nasıl katılacağını merak ediyorum. Katliam yaşanacak gibi. Anlarsınız ya...

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.