Yoksa Katil O Mu?- Heroes In Crisis #3 İnceleme


Heroes In Crisis, fena olmayan bir başlangıç yaparken sonraki sayısında baya bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu sayıyla ise bende hiçbir duygu uyandıramadı. Nedeni ise hiçbir şey olmaması. Hadi bu konunun biraz daha derinine inelim.

Hikaye tamamen Sanctuary'de geçiyor. Lagoon Boy, Wally West ve Booster Gold'un  terapi seanslarını okuyoruz. Bu kadar. Hikayeye neredeyse hiç yeni bir şey katmıyor sayı. Filler olarak adlandırabiliriz yani. Bir sayıda hiçbir şey yaşanmıyorsa o sayıdan bahsedebilir miyim? Bu terapi seansları bazı minik ve duygusal anlar yaratabiliyor ama kaç kişi Lagoon Boy'un deprasyonunu umursuyor?


Ben umursamıyorum. Karakterin bu sayıdaki kısmının hikayeye hiçbir şey kattğını düşünmüyorum. Diğerleri bize oysaki biraz daha Sanctuary'yi tanıtıyor ve bazı enteresan olaylar yaşatıyor. Tabi bu çok uzun sürmüyor ve yine Tom King ağzımıza boru ile Harley Quinn sıkıyor. Bir sayıda görmeyelim be karakteri. Bulunduğu nokta ise daha sinir bozucu.

Sayının çizimlerinde Lee Weeks ve Clay Mann bulunuyor. İkisi de sevdiğim sanatçılar. Renklendirmeler de hoş olmuş Birkaç tane hoş panel bulunuyor sayıda. Bunlarda daha çok renklendirme öne çıkıyor. Sayıdaki en sevdiğim şey yine çizim diyebiliriz yani.


Sayıda neredeyse hiçbir şey olmadığı için bu sayı için de pek bir şey söyleyemedim. Son birkaç sayfa dışında pek bir şey olduğunu söyleyemem. Hala Tom King'in istediği depresif süper kahraman hikayesi bu mu diye düşünüyorum. Nedeni ise King'in dediği şeyleri neredeyse hiç görmeyişimiz. Her şey katil üzerine kurulu bir gizem. Her sayı "Acaba katil 'O' mu?" dememiz için yapılmış.

Notum: 6.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.