Conan the Barbarian #1 İnceleme


Conan the Barbarian maceraları Marvel'a yeniden döndü! Seri Thor serisinden tanıdığımız Jason Aaron yazarken ve Matthew Wilson'ın renklendirdiği, bunun yanında son zamanlarda X-Men Red serisinden tanıdığımız Mahmud Asrar çizer koltuğunda. Bakalım serinin bu yeni başlangıcı nasıl olmuş?

Seri bize karakteri tanıttığı anda bunun Conan'ın son macerası olacağını söylüyor ki baştan hikayeye ilgimizi çekiyor. Sayıda iki farklı zaman gerekiyoruz ama ana hikayesi birbiri ile bağlantılı. Conan'ın gençliğinde yaşadığı karanlık ve bir kehanete bağlı bir olay onun geleceğini lanetleyecektir. Hikayeden çok detay vermeden anca böyle anlatabilirim.


Dürüst olacağım ne hayatımda Conan okudum ne de Conan hakkında çok fazla şey biliyorum. Azıcık karakterini ve Arnold'ın oynadığı filmini biliyorum. O yüzden eski tadı yakalamış mı gibi konulardan bahsetmeyeceğim ve bu sayı hakkında yeni bir okur gözüyle bahsedeceğim. İlk olarak benim gibi karaktere yeni başlayanlar bir şey anlar mı ondan bahsetmeliyim. Ben hiç bir sıkıntı çekmedim açıkcası. Başında bulunan tanıtım karakteri yeterince anlamamı sağladı. Eski okurlara yeni şeyler sunarken yeni okurlara güzel ve ilgi çekici bir dünya sunuyor.

Bunun yanında sayı bir fantazi hikayesinin sahip olması gereken her şeye yeterince sahip. Hem yeterli açıklamaya sahip hem de akıcı olmayı başaran bir hikaye olması yanında ilgi çekici bir dünya yaratmayı başarmış. Sayıyla ilgili en sevdiğim şey ise kesinlikle aksiyon kısımlarıydı. Hem kanlı hem de heyecan verici bir şekilde yapılmış. Ne aksiyona boğuluyorsunuz ne de daha fazla aksiyona ihtiyacınız varmış gibi hissediyorsunuz.


Muhteşem çizimden bahsetmezsek olmaz zaten. Mahmud Asrar o fantastik atmosferi güzelce yakalamış. Aksiyon sahneleri çok akıcı ve panellerde vahşeti hissedebiliyorsunuz. Daha çok kalın çizgileri ile önce çıkan Asrar, kesinlikle büyüleyici bir ortam yaratmış. Matthew Wilson'ın renklendirmesi ise çizimi daha canlı hissettirmeyi başarıyor.

Conan the Barbarian yeni serisine yüksek ve hızlı bir giriş yaptı. Böyle bir serinin sahip olması gereken her şeyi yeterli düzeyde yerine getirdiğini düşünüyorum. Karakterin hayranı olmasam bile hikayenin nerelere gideceğini ve sonraki sayıda neler olacağını merak ediyorum.

Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.