Creed 2 İncelemesi | Spoilersız

creed 2 ile ilgili görsel sonucu

Rocky efsanesinin günümüzde çıkan filmi olan Creed serisinin 2. filmini basın gösteriminde izledik. Rocky'nin en önemli rakiplerinden ve arkadaşlarından olan Apollo Creed'in oğlunu konu olan filminin 2. filmini Steven Caple Jr. yönetiyor. Başrolleri ise son zamanlarda yükselen oyunculuğu ile gözde oyunculardan biri olan Micheal B. Jordan ve Rocky efsanesi Sylvester Stallone  paylaşıyor.


Creed 2 filminde Rocky serisinin dördüncü filminden tanıdığımız Ivan Drago'nun oğlu bizim Adonis'in rakibi oluyor. Bu durum zaten film başlamadan izleyiciyi gaza getiriyor. Apollo Creed'in Adonis Creed'in babası olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Aynı zamanda Ivan Drago 4. Rocky filminde Apollo Creed'in ringde can vermesine sebep oluyordu. Duygusal anlamda güzel bir film beklerken bu sefer koç olarak da olsa Rocky Balboa ile Ivan Drago'nun aynı ringi paylaşması, ister istemez duygusallığın önüne heyecanı geçiriyor.


Film tüm bu heyecana rağmen, karakterimizin aşk hayatına da değinerek duygusallıktan geri kalmıyor. Bu filmde Micheal B. Jordan ile ilgili en çok hoşuma giden şey, filmde iki farklı hali bulunması. Filmin belli bir kısmında kendine güvensiz, kafası dağınık belli bir kısmında ise tam tersi. Bize de bunu çok iyi hissettiriyor. İzlerken sizde aynı kaygıyı veya aynı güveni yaşayacaksınız.Bu tarz filmlerde karakterin fiziksel vücut gelişimini gördüğümüz kısım genelde başlangıç hali ve son halidir. Ama bu sefer antrenman sırasında her gün çekim yapmışlar gibi. Vücudundaki kas gelişimini her çekimde azar azar arttığını görüyorsunuz gerçekten. Cılız gibi görünürken vücudu birden gelişiyor antrenmanlarla beraber.Boks sahnelerini ise kelimeyle anlatmak yetmez, ayakta alkışlamalık bir çekim. Sizin kaburganıza vuruyorlarmış gibi. İzlemesini bir o kadar keyifli bir o kadar da heyecan verici yapıyor. İlk filmde sahnenin yıldızı Sylvester Stallone'du. Herkesin gerçekten gözünün üstünde olduğu ve merak ettiği kişiydi. Ama bu sefer Micheal B. Jordan sahneyi çalmış gerçekten. Bu filmde ne kadar Sylvester Stallone'a saygı duysak da, Micheal artık tek başrolü kapmış diyebiliriz. Ve yalan yok, bunun üstesinden gelmeyi başarmış. Devam filmi olarak çok başarılı olmuş. Kesinlikle sinemada izlemeye değer bir film.Tüm Rocky filmlerinin karışımı şeklinde olup, Rocky 4'e olan göndermelerle de güzel bir nostalji yaşatıyor. Çok uzun bir seri olup kalitesizleşmesini istemediğim filmlerden biri oldu ancak 3. bir filme hayır diyemeyeceğim. Başarılı! Yarın yine bu hafta vizyona girecek olan Ralph Breaks the Internet filminin incelemesini de sizlere sunacağız...
                                                                   

 NOT: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.