DC Mart 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

ACIMASIZ ŞÖVALYE

Geçen haftalarda Batman Who Laughs okuyanlar yeni bir karakter ile tanıştı. Kendisi gelmiş geçmiş en tehlikeli ikinci Batman. Eğer bilmiyorsanız kendisi kısaca Rambo ile Batman'in karışımı. Grim Knight olarak sesleniliyor. Önüne çıkanı parçalıyor. Martta ise karakterin tek sayılık hikayesini okuyacağız. Nasıl bu hale geldiğini görmüş olacağız.

1000!


Aylarca beklemenin ardından büyük olayın vakti geldi. Detective Comics #1000! İçinde birçok yazar ve çizerin bulunacağı sayıda aynı zamanda önemli olaylar yaşanacak. Batman'in geleceği, şimdisi ve geçmişi hakkında detayların yanında yeni bir karakter olacak Arkham Knight'ı göreceğiz. Evet, o Arkham Knight. Tabi oyundakinden başka bir kimliği ve hikayesi olacak.

KATİL AÇIKLANDI MI?

Heroes In Crisis #7 açıklamasında katilin gerçek kimliğinin öğrenileceği yazıyor. Kapak ise bazı soru işaretleri yaratıyor. Katliamda ölen Ivy'nin çizdiği işaret çok mu tanıdık ne? Belki spoilerdır diye tüm işareti koymadık ama işareti tanıyanlar hemen anladı kimden bahsettiğimizi. Sayıda Batman, Wonder Woman ve Superman'in katili yakalaması için kendi yarattıkları yapay zekayı geçmeye çalışmalarını okuyacağız.

TERMINUS AGENDA

Mart ayında yeni bir Deathstroke crossover'ı başlıyor. Hikaye Jim Gordon'ın Deatstroke'un kimliğini açıklaması ile başlayacak. Bunun üzerine tüm gözler Slade Wilson'ın üstünde olacak. Teen Titans'ın bile. Takım, Deathstroke'un başına bela olacak kısacası. Artık avcı ava dönüşecek. Hem Deatstroke hem de Teen Titans serisi için önemli olaylar yaşanacak.

TEKRARDAN HOŞ GELDİNİZ

Bu yılın başlarına doğru Flash serisinde ilk ve orijinal Trickster yani James Jesse'nin döndüğünü öğrenmiştik. Kendisini uzun zamandır ölü zannediyorduk ve yerine Alex Walker'ın geçmesi ile karakterin orijinal halini unutmuştuk. Mart ayında çıkacak 66.sayısnda sadece karakterin nasıl döndüğünü öğrenmeyeceğiz bunun yanında nasıl Central City'nin yeni suç lideri olduğunu da öğreneceğiz.

KUTUNUN İÇİNDE NE VAR?

Green Arrow serisi mart ayında 50.sayısı ile sona erecek. Sayıda ise bazı öğrenmek istediğimiz şeyler açıklanacak. No Justice hikayesinin sonunda Martian Manhunter, Green Arrow'a bir kutu vermişti. Kutunun içinde tüm Justice League'i durdurabilecek bir şey olduğu söylenmişti. 50.sayıda artık bunun ne olduğunu öğreneceğiz. Bunun üzerine Ollie'nin hayatı sonsuza dek değişecek.

MXYZPTLK DÖNÜYOR!

Mart ayında çıkacak Justice League sayısında takım 6.evrene seyahat edecek. Tabi bu 5.evrenin en sevilen karakteri olmadan olmaz. Mxyzptlk geri dönüyor. Kendisini en son Superman Reborn hikayesinde görmüştük. Peki Justice League tüm evrenler parçalanmadan bu olayı durdurabilecek mi? Superman, yüzlerce Superman'in öldüğü ışıksız bir dünyadan güçlerini kaybetmeden önce kurtulabilecek mi? Takım gelecekteki hallerini görünce ne yapacak? Tüm cevaplar mart ayında açıklanacak.

İŞ ADAMI JASON TODD

Red Hood serisinde yine enteresan olaylar yaşanacak. Karakter artık bir iş adamı. Bunun üzerine baladığı işi bitirmek için Penguin'e karşı gelmenin yanında casinosu Iceberg Lounge'u da devralmaya çalışcak. Batman bunları duyunca kim bilir ne kadar sinirlenir.

CRIME SYNDICATE

Superman serisinde Jon'un nasıl değiştiğinin hikayesi anlatılmaya devam edecek ve bu olaylar yaşanırken ilginç şeyler göreceğiz. Jon ve dedesi evrenler arasında seyahat ederken Crime Syndicate ile karşılaşacak. Hani Forever Evil hikayesinde bize musallat olan takım. İşte onlar geri dönüyor. Seriye olan ilgim yeniden artmadı değil.

CONNOR NEREDEYDİ?

Bendis'in yazdığı Young Justice serisinde Connor Kent'in döneceğini öğrenmiştik. Peki kendisi bunca zamandır nerelerdeydi? Serinin 3.sayısında Connor'ın yokluğunun nedeni açıklanacak. Ayrıca bir başka geri dönen karakter olan Impluse da bazı açıklamalarda bulunacak. Karakterlerin yokluğunu merak edenler bu sayıyı kaçırmasın.

DC'nin mart ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.