DC Nisan 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

HEROES IN CRISIS'DA SONA YAKLAŞIRKEN

Heroes In Crisis nisan ayında 8.sayısına ulaşacak ki normalde 8 sayılık bir seriydi. Kapakta ilk sayının kurbanı ve ulaşamadığı ailesini görüyoruz. Neden ilk sayıda ölen bir karakteri 8.sayının kapağına koyarsınız ya da 7.sayıda logosunu kullanırsınız. Özür dilerim okurlar ama şimdiye kadar aklınızdan geçirmediyseniz ben söyleyeyim. Katil muhtemelen Wally West. Tabi diğer bir ihtimalse gerçek suçlunun yapay zeka olduğu ve bunun da Wally'yi uçuruma yolladığı. 

EVE DÖNÜŞ

Hiç kimsenin artık hatırlamak istemediği DC You zamanında Batgirl, Burnside adlı bir şehre taşınmıştı ve birkaç ay önce bir kostüm değişikliği ile Gotham'a dönmüştü. Nisan ayında karakterin Burnside'a dönmesi ile karakter yeniden kardeşi James Gordon Jr. ile kapışacak. Kardeşlerin karşılaşmasını hep sevmişimdir. Bakalım bu sefer nasıl bir olay gelişecek.

SALIN EŞYALARI

The Batman Who Laughs serisinde büyük olaylar dönüyor. 4.sayıda Rambo ve Batman karakterinin birleşimi diyebileceğimiz Grim Knight, Batcave'i kontrol altına alacak ve tüm araçları Gotham City'yi kargaşa alanına çevirmek için şehre salacak. Batman ise artık sınıra yaklaşmakta ve içindeki Joker gazına karşı yenik düşmekte. Bakalım neler olacak?

NIGTWING İÇİN YENİ BİR TAKIM

Nightwing serisinde son zamanlarda biraz sarsıntılı olaylar dönüyordu. Karakter hafızasını kaybetmişti ve süper kahramanlığı bırakmıştı. Adını da Ric Grayson yapmıştı...evet. Tabi serinin yazar takımı değişiyor. Şu an bir yandan Batman Beyond yazan Dan Jurgens seriyi eline alacak. Serinin son 1 yıl içerisinde 4 kez yazar değişikliğine uğraması biraz korkutmuyor değil ama umarım ki bundan sonra seri iyi bir yola sokulur.

GİDENLER

Bu haberde de bahsettik ama yeniden üzerinden geçmek isterim. DC nisan ayında iki büyük serisinin fişini çekiyor. İlki DC'nin yeni yarattığı karakterlerden olan Damage. Kendisi "New Age of Heroes" zamanında çizgi romanlara katılmıştı. Artık onlardan sadece Terrifics ve Silencer kaldı. Karakteri başka serilerde görmek umuduyla yolluyoruz. Diğer bir kellesi yollanan seri ise Titans. Takım yeni yeni kendine alışmıştı ve genişlemişti hatta ayda iki sayıya çıkmıştı seri ama görünüşe göre pek işe yaramamış. Belki de en iyisi budur. O kadar ölen ve uzaklaşan Titans karakterlerinden sonra belki de en iyisi bir süre ara vermektir ne dersiniz.

DC'nin nisan ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.