Doomsday Clock #8 İnceleme


Doomsday Clock #8 ile ilgili görsel sonucu

Doomsday Clock serisi artık yavaşça son sayılarına yaklaşırken olaylar alevlenmeye başlıyor. Seri artık 1.yılını geçmiş durumda ve sadece 8 sayı yayınladı. Yavaşlık sinir bozucu olsa da artık önemli olaylar yaşanmaya başlıyor.

Son sayının büyük olayları ardından bu sayı kendimizi Rusya'da buluyoruz. Serinin başından beri devam eden Superman Theory'nin artık daha öne çıkması yanında sayıda uzun zamandır ön plana çıkmasını beklediğimiz Superman'i görüyoruz. Karakter bu metahuman olaylarını halletmeli yoksa dünyada çok büyük sorunlar oluşacak. Serinin yönü bu sayı ile tamamen değiştiğinden daha fazla detay vermemeyi tercih ediyorum.


Bu sayı ile seride en çok merak ettiğim Superman Theory'nin derinine iniyoruz. Terorinin ana sorusu neden şu ana kadar yaratılmış metahumanların %90'ı Amerika doğumlu olduğu. Sayı bu konuyu enteresan bir şekilde işliyor ve bulunduğu mekan nedeniyle biraz Soğuk Savaş esintileri veriyor. Bu sayıda ayrıca bolca Superman görüyoruz. Kendisi bu yükselen olayın ortasında ve sadece her şeyin sakinleşmesini istiyor. Son olarak ise bu sayı Firestorm öne çıkıyor. Kendisini bu sayının kurbanı olarak görebiliriz. Yaptığı yanlışları düzeltmek istiyor ama her şeyi daha beter hale getirmekten korkuyor. Johns bu konuyu ve karakterleri en iyi şekilde işlemeye çalışmış.


Gary Frank yine muhteşem bir iş çıkarmış. 8 sayıdır zaten çizimleri tekrarlaya tekrarlaya övüyoruz zaten çizeri. Karakterler ve yüz ifadeleri muhteşem bir şekilde çizilmiş. Herkesin duyguları çok güzel yansıtılmış. Her panele ayrı bir emek harcamış.

Sonuca gelirsek Doomsday Clock sanrım serideki en güçlü ve en iyi sayılardan birini ortaya çakardı. Sonraki sayının ertelenmesi baya üzdü aslında. Zaten iki sayda bir çıkartıyordunuz. Şimdi gel de bekle. Sonraki sayıda neler olacağını ve olayların nasıl şekilleneceğini merak ediyorum.

Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.