Friendly Neighborhood Spider-Man #1 İnceleme


Gün geçmiyor ki Marvel yeni bir Spider-Man serisi yayınlıyor. Spider-Man'e verilen değer daha iyi bir hâli aldı son zamanlara nazaran. Her ay üç serisi filan çıkıyor ve yan karakterlerinin uzun soluklu kendi serileride var artık. Okuyucu ve fan olarak sevinçten havalara uçsam da koleksiyoncu olarak yetişemiyorum artık :)))


Neyse sayımıza geçelim. Spider-Man'i ne kadar Avenger olarak görmeyi ve aralarındaki ilişkiyi sevsemde  sokak seviyesindeki Spider-Man'den daha çok zevk alıyorum. Seri ilk duyulduğundan beri merakla beklediğim bir seriydi. Komşuları ve sokaktaki insanlar ile arasını iyi anlatması dışında sayı orta bir sayıydı, ne iyi ne kötüydü. Durgun bir sayıydı genel olarak çizimler hoştu.


Daha sonra Peter ve MJ'in romantik bir gece geçirdiğini görüyoruz. Ana seride pek MJ'in üstüne düşmüyorlardı. Sayıdaki asıl bombaya ve korktuğum olaya gelirsek... May'in kanser olduğunu öğreniyoruz. Hep bundan korkmuşumdur. Günün birinde May ölecekti ama böyle mi ölecek? Ölürse bir daha geri gelmeyeceğine kesin gibi bakıyorum ben. Umarım ölmez çünkü daha erken olduğunu düşünüyorum. Bakalım Peter, May'in kanser olduğunu ne zaman öğrenecek ve olaylar nasıl değişecek.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.