$%@#- Heroes In Crisis #4 İnceleme


Heroes In Crisis serisinin yarısına gelmiş durumdayız ve artık serinin durumu belli. Kimsenin gözlerini alamadığı bir yangın. Bu berbat seriyi aslında ilk iki sayısında bırakabilirdim ama böyle önemli bir hikayeyi bırakmak istemiyorsun. Hadi bakalım Tom King bu sefer bizi nasıl bir sayı ile karşılamış.

Yine bir doldurma sayı ile karşımızda. Hikaye neredeyse hiç ilerlemiyor. Bazı çok minik sevdiğim anlar var ama çoğu doldurma. Trinity yine kimin katil olduğunu sorgularken Booster Gold ile Harley Quinn ise yolculuklarında minik yoldaşlar buluyorlar. Bunun yanında Sanctuary kayıtlarının sızdırılması ile alakalı bazı olaylar yaşanıyor. Tom King bir sürü farklı yapboz parçasını birbirne sokmaya çalışıyor ve bunda çok başarısız. Bu hikayeyi anlatırken burada azıcık bu oluyor dememem lazım.


Önceki sayıda bahsettiğim sıkıcılık ve hikaye ilerletmeme olayı devam ediyor. Gerçekten büyük bir hikayedeymişiz gibi hissedemiyorsunuz. 13 bölümlük bir Netflix dizisi izliyormuşum gibi hissediyorum. Diğer bir sorun ise karakterlerde. Bakın Lois ve Clark ikilisini çok severim ama bu sayıda kullanımlarını hiç beğenmedim. Superman'in kahraman, Lois'in yardımcı yapısı hiç gösterilememiş. Yine de Batcave'de geçen bir sahne var ve düşündükçe daha az nefret etmeye  başlıyorum.

Asıl sayıda nefret ettiğim kısım Batgirl ile Harley Quinn'in karşılaşması. Orada belli bir kısım var ve 1 sayfa boyunca tamamen ellerin haraketini okuyoruz. Ciddiyim. Tamam yapmaya çalışılan şeyi anlıyorum ama 15 panel boyunca iki elin birbiriyle haraketini okumak...ne desem...sıkıcı ya. Göze güzel de gelmiyor. Yine de bu karşılaşmanın vardığı şeyi beğendim. Bana biraz Paul Dini zamanını hatırlatmadı değil.


Hadi gerçekten beğendiğim şeylere gelelim. Booster Gold ve Blue Beetle! Tom King karakterler arasındaki dostluk ilişkisini güzel göstermiş. Sanırım çizgi roman tarihinin en iyi dostluk ilişkisine sahip bu iki karakter çok başarılı gösterilmiş. Hatta bir an Tom King bu seri yerine bu iki karaktere mi bir seri yazsaydı dedim.

Diğer bir bayıldığım şey ise çizim oldu. Clay Mann yine muhteşem bir iş çıkarmış. Hatta sanırım gözüme en güzel gözüken sayı buydu. Karakterlerin görünüşü ve aksiyon sahneleri harika çizilmiş. Lois'in bulunduğu özel bir sayfa var ve gerçekten muhteşem olmuş. Kendisini tek kelime ile aşmış. Aynısını kapak için söyleyemeyeceğim. Kapağın içindeki çizim ile hiçbir ilişkisi yok.


Heroes In Crisis #4 aslında birkaç sayfada görebileceğimiz kısımların uzatılarak tüm bir sayıya dönüştürülmesi ile oluşan bir doldurma. Gerçekten güzel diyebileceğimiz küçük kısımlar uzatılarak ağızda kötü bir tat bırakıyor. Serinin artık yarısına gelmemizle, sonraki sayılarda böyle şeyler görmemek dileği ile bu incelemeyi sonlandırıyorum.

Notum: 6.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.