İlk Sayı Dedektifi: Prodigy

"İlk Sayı Dedektifi"ne hoş geldiniz. Bu yazı serisinde, yeni çıkan bir serinin ilk sayısına göz gezdireceğiz. Hikayesine ve çizimine bakmakla kalmayıp, devam edilip edilmeyeceğini ve serinin kimlere göre olduğundan da bahsedeceğiz. Buna bir inceleme değil de daha çok bir tavsiye yazısı olarak bakın. Bugün bakacağımız seri:

PRODIGY!

Hikaye: Mark Millar'ın (Kick Ass, Civil War, Magic Order) Netflix ile ortaklaşa yayınladığı serilerden biri olan Prodigy'de evrenin en zeki, en muhteşem, en yetenekli insanını okuyoruz. Sayıda bu karakter yani Edison Crane'in yaptıklarını okuyoruz. Sadece kung-fu filmleri izleyerek zorbaları dövüyor, aynı anda dünyaya gelen bir meteoru durdururken bir yandan bir sürü kişi ile satranç oynuyor ve paraşütsüz alevlerin içinden bir uçurumdan atlıyor. Seri sizden bu karakterin nasıl bunları yaptığını sorgulamanızı istemiyor. Sayı sizden bunları okurken eğlenmenizi istiyor.Sayının gerçekten ciddi bir yönü olduğunu söyleyemeyeceğim. Arabaya dönüşen insanlar falan var. Tabi ki bunların da ciddi bir tarafı ve ilgi çeken kısımları var ama onları ne kadar önemsediğiniz size kalmış. Önünüzde Tony Stark, Reed Richards ve Batman'in zekalarının bir araya gelip insana dönüşmüş hali var ve bazen sadece bu karakterin yaptıklarını okumak istiyorsunuz. Arkaplanda alternatif evrenlerle alakalı bir istila konusu var ama dediğim gibi yazar hikayedense karakteri önemsetiyor. 

Çizim: Rafael Albuquerque (Hit-Girl) bu seri için muhteşem bir seçim olabilir. Çizimler çok güzel gözüküyor. Aşırı detaylı bir çizime sahip değil ama kesinlikle muhteşem bir iş çıkartılmış. Millar'ın Netflix işlerindeki yoldaş seçimi şu anlık ikide iki. Marcelo Maiolo da renklendirmede güzel bir iş çıkarmış.Kime Tavsiye Ederim: Seriyi zeki karakterleri ve onların hikayelerini okumaktan zevk alanlara, saçma olayları eğlenerek okumak isteyenlere tavsiye ederim. Ayrıca tabi ki bu yazar-çizer takımını seviyorsanız bir göz atın derim.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.