Marvel, Avengers: Endgame İle İstediğini Aldı!


Marvel, Hayranlarının Avengers: Engame'e Verdiği Tepki İle İstediğini Aldı!

Avengers macerasında sona yaklaşılırken, Infinity War pek çok hayranı suskun bıraktı ve Kevin Feige'e göre, Marvel Studios'un istediği de tam olarak buydu. On yıl boyunca marvelseverler MCU'nun çeşitli kahramlarını tanıdılar. Iron Man, Captain America ve Thor gibi karakterlere derin, duygusal bağ kurdular. Spider-Man, Doctor Strange ve Guardians of the Galaxy ekibine de yoğun ilgi gösterdiler. Infinity War'un sona ermesi ile birlikte tüm bu güzel ve olumlu duygular, ölmesi korkulan bir karakterin vedası ile hayranları derinden etkileyecek.

Süper kahraman filmleri tarihi boyunca, genç Peter Parker'ın Tony Stark'ın kollarında toza dönüşmesini izleyen herkes büyük bir üzüntü duymuştur. Fakat Marvel, gelecek yaz Spider-Man: Far From Home ile tekrar dünyaya dönecek olan Peter Parker ile ilgili hiçbir şey yapmadı. Durum böyle iken, Spider-Man'in Avengers: Endgame filminde ölmeyecek olduğunu bilmeleri bu tezin sarsılmazlığını tehlike atıyor.

MCU filmleri genelde mutlu son ile bitme eğilimi göstermektedir. Kahramanlar, bulundukları evrende yaşamları boyunca değer verdikleri kişileri veya şeyleri kaybetseler bile sonunda kötü güçleri yenerek mutlu sona ulaşırlar. İşte bu yüzden, Avengers: Endgame'deki girişin böylesine özel ve duygusal olmasının sebebi, izleyenleri ayrılığa alıştırmak ve şok etkisi yaratmaktı. Hiç şüphesiz ki Marvel, bu etkiyi üzerimizde bırakmayı sağladı. Kevin Feige bırakılan etki ile ilgili şunları şöyledi;

Infınity War ve Endgame'i aynı anda yaptık fakat bunlar bu zamana kadar yaptığımız her şeye değdi. Dört yıl, hatta neredeyse beş yıl boyunca verdiğimiz sözü yerine getirmek ile uğraştık. Dünya'nın Infinity War'u sahiplenişi ve anlama şekli gerçekten mühteşemdi. İşte bizim istediğimiz de buydu.

Artık sona yaklaşırken, üzerinde çalıştığımız onca filmde yer alan insanları hatırlıyorum. Bütün bu filmlerin sonunda eminim ki iyi adamlar, iyi kadınlar, iyi kahramanlar kazanıp gidiyorlar... Eh tabi, buradan da tahmin edilebilir ki, iyiler hep kazanır... Bazen bütün bunlar eğlenceli olsa da ben gerçekte bunları yapmadıkları zaman neler yaptıklarını merak ediyorum. Bunun zamanının geleceğini biliyorduk ve bundan daha iyisi olamazdı. Tepki inanılmazdı. En iyisiydi. Yapılan en iyi oldu.Bunların dışında elbette Kevin Feige, sadece izleyici olanlar dışında, Marvel Comics okuyucularının bütün olanlara hakim oluşlarından haberdar. Thanos'un evreninin yarısını dünyadan koparışını ve tüm olayların benzer nitelikte olduğunundan memnun olan ve aynı zamanda endişe duyan okurlar içinde şunları ekledi.

Beklentileri sağlama ve sunma baskısını hissediyoruz. Ancak bunu beklenmedik bir şekilde yapacağız.

Kevin Feige ve Russo Kardeşlere göre hayranların ve Marvel severlerin beklentileri mutlaka bundan önceki 22 filmde de olduğu gibi mutlu ve gereken bir son ile telafi edilecektir. Tony Stark- Iron Man- ile başlayan maceranın gücü Spider-Man, Black Panther ve Scarlet Witch gibi karakterleri geri getirmeye yetecek mi? Bunların sonunun nasıl olacağı hakkına türetilen yüzlerce teori varken şuanlık yapabileceğimizin en iyisi asıl sonu - 2019 Mayıs'ı- beklemek. Avengers: Endgame 2019'da gerçekleri bulmak dileği ile...


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.