Marvel Mart 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

AV ZAMANI


Daha önce de haberini yaptığımız Spider-Man'in "Hunted" hikayesi mart ayında başlıyor. İlk sayıda temelleri atılan hikaye benim baya ilgimi çekti. Kraven ve adamları tüm hayvan temalı karakterleri yakalıyor. Ardından hepsini Central Park'a salıyor. Neden mi? Avlamak için. Aynı bir oyun gibi. Avlayacak kişi ise Kraven değil öğrendiğimiz kadarıyla. Ayrıca Black Cat'in ön planda olduğu bir seri içinde olacak (Amazing Spider-Man #16.HU ismi ile geçiyor) bir Hunted Tie-In çıkacak.

SKRULL AİLESİ

Martta çıkacak seride Warner ailesini okuyoruz. Baba Stark şirketinde, anne senatörün ofisinde, çocuklar Stanford okulunda geçiriyor günlerini. Olay şu ki bunlar yeni bir istila düzenlemeye ve gezegen hakkında bilgiler toplamaya çalışan Skrull ailesi. Spider-Man/Deadpool'un yazarı Robbie Thompson'dan çıkan 5 sayılık seri konu olarak baya ilgimi çekti. Kesinlikle göz atacağım.

GHOST RIDER MARVEL TARİHİNİ PARÇALIYOR

Marvel'ın son zamanlarda en çok yükselen karakteri Cosmic Ghost Rider yeni bir mini seri ile geri dönüyor. Bu sefer Donny Cates'in yazmadığı seride karakter geçmişi değiştirmesinden ders çıkarsa da yine geçmişe dönüyor. Ne kadar elini sürmek istemese de Fantastic Four'un ilk geldiği zamanda olunca biraz olayın içine girmek istiyor. Tabi başlıktan anlayacağınız gibi sonuçları pek iyi olmayacak.

DAHA BÜYÜK BİR GÜÇ

Spider-Man/Deadpool serisinde ise yeni bir hikaye başlıyor. "Infinite House Of Civil yet Secret Crisis War Invasions" adlı hikayede yeni bir sınırsız gücü sahip karakter ile tanışacağız. Kendisi o kadar güçlü ki 4.duvarı onaracak. Hani şu Deadpool'un kırıp durduğu. Evet, bu Deadpool'un bizimle bir daha konuşmayacak olması demek oluyor. Bakalım bu nasıl düzeltilecek.

KARA GARDİYANLAR

Hala yeni Guardians of the Galaxy takımı sır olarak tutulsa da seride göreceğimiz "Dark Guardians of the Galaxy" takımında kimlerin yer alacağını öğrendik. Takım Gladiator, Cosmic Ghost Rider, Wraith, Nebula ve Starfox'dan oluşuyor. Ana görevleri ise bu yeni Thanos'u en erken şekilde etkisiz hale getirmek.

X-MEN TOPLANIN!

Önceki ay Uncanny X-Men serisinde Cyclops ve Wolverine'in birlikte olacağı bir hikayeden bahsetmiştik. Bunun belki geçmişte geçebilme olanağını düşünmüştük ama bununla ilgili fikirlerim biraz değişti. Extermination sonrası bunların normal zamanda geçebileceğini düşünmeye başladım. Uncanny X-Men #14 kapağında yeni bir takıma göz atıyoruz. Takımda Wolverine ve Cyclops dışında Mirage, Magik, Havok, Multiple Man, Karma, Banshee, Wolfsbane, Hope bulunuyor. Baya büyük bir takım anlayacağınız.

Marvel'ın mart ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.