Marvel Nisan 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DİYARLARIN SAVAŞI MARVEL EVRENİNİ ELE GEÇİRDİ
marvel war of the realms ile ilgili görsel sonucu

Jason Aaron'ın uzun zamandır yazmak için hazırladığı büyük hikaye Russel Dauterman ile işbirliğinde nisan ayında elimize ulaşacak. Diyarların Savaşı olarak adandırılan hikayede Midgard dışında tüm diyarların düştüğünü görüyoruz. Malekith ve ordusu Midgard'a saldıracaktır ama Thor ve dünyanın diğer kahramanları buna karşı durmak için hazırdır. Tabi bu sadece 6 sayılık bir hikaye değil. X-Men'den Venom'a, Avengers'dan Squrriel Girl'e kadar her seriyi kapsayacak. Bu da savaşın büyüklüğünü gösteriyor. Baya bir seri çıkacak. Bunun diğer Marvel eventlerinden farkı ne diye soruyorsanız tek cavabım bunun Jason Aaron tarafından yazıldığı ve uzun bir süredir hazırlık yapıldığını söyleyebilirim.

THANOS VE GAMORA

Avengers: Endgam
e'in nisan ayında çıkması ile Marvel biraz Thanos üzerinde duracak yeniden ama adam ölüyken bunu nasıl yapacaklar? 6 sayılık bir mini seri ile tabi ki. Seri geçmişte geçecek ve Thanos ile Gamora arasındaki ilişkiyi anlatacak. Nasıl başladığını ve nasıl geliştiğini okuyacağız.

YENİ X-MEN KARAKTERİ ALARMI!

Deadpool'un yaratıcısı Rob Liefeld uzun zamandır uğraştığı Marvel projesini nisan ayının sayıları gelmesi ile açıkladı. Kendisi yeni bir seri yazması yanında ayrıca yeni bir karakter yaratıyor. İsmi Major X ve kendisi baya Deadpool'u andırıyor. Hikayenin ne zamanda geçeceğini bilmiyoruz ama bir 90'lar esintisi var. Cable'ın da yaşadığını düşünürsek geçmişte geçtiğini çıkartabiliriz.

TEAM-UP GERİ DÖNÜYOR

Marvel'ın eski zamanlarında yayınladığı ve çoğunluğun sevdiği bir çizgi roman Marvel Team-Up idi. Her sayı başka bir ikili takım olur ve maceraya çıkar. Marvel bu seriyi yeniden döndürüyor ve bu sefer minik bir değişiklik var. Artık sayı sayı yerine hikaye hikaye takım değişecek. İlk hikayede ise Spider-Man ve Ms.Marvel takım oluyor.

PETER'IN GÖZLERİ YAŞLI

Tom Taylor, Friendly Neigborhood Spider-Man serisinin ilk sayısında hemen bizi şoke eden bir açıklama ile parçalamıştı. Aunt May ile alakalı olan gelişme 5.sayıda Peter'a açıklanacak. Spoiler vermemek için durumu söylemeyeceğim ama baya üzücü olacak gibi. Sayıyı da Yıldıray Çınar çiziyor.

TAYFA KATLİAM

Guardians of the Galaxy'nin yeni serisi başlamış durumda. Okuyanlar yeni kadroyu şimdiden öğrendi ama okumayanlar için nisan ayında çıkacak kapak kadroyu açıkladı. Soldan sağa Cosmic Ghost Rider, Phyla-Vell, Groot, Star-Lord, Moondragon ve Beta-Ray Bill. Sayıda ise takım Dark Gıardians'ı durdurmalı. Eğer durdurmazlarsa Gamora ölebilir.

İHANET, DÖNÜŞ, KARŞILAŞMA

Aylık X-Men haberleri köşemize yeniden hoş geldiniz. Nisan ayında Age of X-Man devam ederken Uncanny X-Men'in kapağında serisinde Psylocke'u veya onun güçlerine sahip birisini Wolverine'e saldırırken görüyoruz. Açıklamada da bu saldıranın X-Men'in içinden birisi olduğu yazıyor. X-Force #6'da ise gelecekten Cable'ın kötü klonu Stryfe geliyor. Son olarak ise Dead Man Logan serisinde sonunda herkesin beklediği Genç Logan ile İhtiyar Logan karşılaşması yaşanacak.

Marvel'ın nisan ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.