Spider-Man Far From Home Fragmanından Ayrıntılar!

İlgili resim

Evet fragman geldi çattı, izledik ve beğendik. Şu an 6 ay boyunca nasıl bekleyeceğimi kara kara düşünüyorum. Fragman öncelikle benim çok hoşuma gitti, Homecoming'ten çok daha güzel bir film olacak gibi görünüyor. Hikâyesi tüm Spider-Man filmlerinden farklı olacağı kesin. Kıyafetler fragmanda çok güzel gözüküyordu, fragmanın renk paletini de beğendim diyebilirim. CGI'lar hoştu pek fazla gözüme çarpan yer yoktu, zaten daha 6 ay var filmde daha iyi görünür diye tahmin ediyorum. Neyse bu kadar övmek yeter; fragmanda bir çok ayrıntı vardı gelin onlara bakalım.

Evsizlere Destek


Fragmanın başında evsizlere destek veren bir kuruluşun orada May, Spider-Man'i tanıtıyor. Çizgi romanlarda May, fragmanda gördüğümüz kuruluş ile aynı amaçta olan Feast adında bir kuruluşta gönüllü olarak çalışıyordu. Çizgi romanlarda kuruluşun başı Martin Li, yani Negative Man. Belki de üçüncü film için zemin hazırlıyorlardır.

Peter Ve May


Peter ve May'in fragmanda gördüğümüz kadarıyla ilişkileri çok hoşuma gitti, çok tatlı gözüküyorlar. May'in tepkisini sevdim. Çizgi romanlarda ana evrende de Ultimate evreninde de bilmesine rağmen Peter devam ediyordu kahraman olmaya. Into The Spider-Verse'de gördüğümüz Miles'ın evreninde ki May için ise Peter'ın Alfred'i bile denilebilir.

Çek İmzası


Happy, fragmanın devamında elinde bir çek ile içeriye giriyor. Çeki imzalayan kişi Pepper Potts. Iron Man 2'den beri şirket işlerine Pepper'ın baktığını biliyoruz zaten. 

Peter’ın Odası 


Eğer Homecoming'i dikkatli izlediyseniz Peter'ın odasının Civil War'da gördüğümüz odasından daha farklı olduğunu biliyorsunuzdur. Fragmanda gördüğümüz oda ise Civil War'daki oda ile neredeyse aynı gibi.

Bay Delmar 


İlk filmde gördüğümüz sandviç satan abimiz Delmar geri dönüyor. Fotoğrafa dikkatli bakarsanız yukarıda Spider-Man ile birlikte çekilmiş olduğu fotoğraflar var. Homecoming'te Peter, Delmar'ın hayatını kurtarmıştı anlaşılan Delmar bunun ekmeğini yemiş gibi.

Avengers Tower


Avengers kulesinin satıldığını önceki filmden beri biliyoruz ama hâlâ kimin aldığını bilmiyoruz. Fragmanda Spider-Man swing yaparken arkada kulenin tadilatta olduğunu görüyoruz. Binanın, Oscorp ya da Baxter Binası olacağı söyleniyor.

10 Ağustos


Pasaporta gördüğümüz gibi Peter MCU'da 10 Ağustos'ta doğmuş. Spider-Man ilk kez karşımıza 10 Ağustos'ta yayınlanan Amazing Fantasy #15 ile çıkmıştı. Güzel bir detay olmuş.

BFP


Peter'ın toparlanıp eşyalarını koyduğu bu çanta sıradan bir çanta değil. Ben Amcasının eski bir çantası. BFP ise Benjamin F. Parker'ı temsil ediyor.

Betty ve Ned


Betty ve Ned bu filmde birbirlerine fazlasıyla yakın olacaklar. Çizgi romanda ikili evlenmişti.

Maria Hill


Cobie Smulders'ın rolünü tekrar canlandırmak için döneceğini biliyorduk. Nick ve Maria büyük ihtimal bu sahnede Prag'da SandMan veya Magnum ile savaşıyor. Ayrıca Imdb'de yazana göre Magnum'u Numan Acar oynuyor.

Kötü Adamlara Gönderme 


Venedik'te gördüğümüz sahnede Asm 212 yazıyor. The Amazing Spider-Man 212. Sayısında, Hydro Man ilk kez gözüküyor. Prag'da olan sahnede 463 yazıyor bu da SandMan'in ilk gözüktüğü 1963 yılında çıkan The Amazing Spider-Man #4'e gönderme.

Bu İşte Tek Başınasın 


Happy fragmanda aynen bu cümleyi söylüyor. Tony artık olmadığı için bunu demiş olabilir. Tony'ya öldü ya da çoluk çocuğa karışıp emekli oldu. Tabii bu sözü Peter'a dememiş de olabilir.

Açılıp Kapanabilir Lensler


Shield'ın vereceği Stealth Suiti de fragmanda az da olsa gördük. Lenslerin açılıp kapanabilir olması çok hoşuma gitti benim.

Mysterio 


Fragmanda az da görsek ana düşmanımız Mysterio olacak. Önce kendini halka iyi gösterecek daha sonra ne planlıyorsa onu yapacak. Fish Bowl'un olması çok iyi olmuş kostüm de hoşuma gitti, bu arada filmde iki kostüm giyinecek.

Ekip


Ekip ilk filmden oldukça farklı, sadece ana karakterler aynı kalmış. Abe veya Cindy bu filmde olmayacak gibi. Ayrıca ekibe yeni katılan Remy Hii'nin karakteri de hemen Flash'ın yanında. Karakterin hâlâ kim olduğunu bilmiyoruz.

Fragman hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Biz beğendik, memnunuz...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.