Tamara Jenkins'ten Trajikomik Bir Döngü: Private Life!Bağımsız Ruh Ödülleri'ne Aday Tamara Jenkins'den Trajikomik Bir Başyapıt; Private Life!

Bol ödüllü The Savage filmi ile tanınan Tamara Jenkins bu kez Private Life ile karşımızda. EDA, BSFC,COFCA,LAOFCS ve Gotham Ödülleri'nde adaylığı bulunan, trajikomik bir hikayeyi konu alan Private Life, aynı Roma gibi vizyona daha girmeden Netflix platformu üzerinden izleyiciler ile buluştu.

Kadrosunda Akademi Ödülü Adayı Paul Giamatti ve Primetime Emmy Adayı Kathryn Hahn yer alırken, bu başarılı iki oyuncuya Godless'ın Sadie Rose'u Kayli Carter eşlik ediyor. Başarılı yapıtın yönetmenliğini iste Tamara Jenkins üstleniyor.


Private Life, çocuk sahibi olmak isteyen 40'lı yaşlardaki bir çiftin, bu zorlu sürecine ayna tutuyor. Evlilikleri stresli bir yolda ilerleyen Richard ve Rachel'ın çocuk sahibi olmak için zamanları tükenmektedir. İkili bu süreçte neredeyse tüm yolları denemiştir fakat istedikleri sonucu alamamışlardır. Kısırlık sancıları çekmekte olan bu çift sabırlarını tüketmekle birlikte, maddi anlamda da dibi görmeye yaklaşmışlardır. İlişkileri neredeyse bu uğurda devam eden bu ikilinin son bir şansları vardır. Bağışçı bir yumurtaya ihtiyaçları olan RR çiftininin tek umutları üvey yeğenleri Sadie'dir. İkili yakın olarak ilgilendikleri Sadie'yi ikna etmeli ve son şanslarını da kullanmak zorundalardır.

Trajikomik bir döngüyü, kahkaha ve dokunaklı bir şekilde yansıtılmış olması bence büyük başarı. İlişkiler arkasında bağlılığı ve amacı bir miktar ekrana taşıması ile birlikte, çiftin hem kendileri hem de "çocuk azimleri" ile dalga geçiyor oluşları çok daha etkileyici. Kendini kanıtlama amacından çok, verilen emeğe saygısından dolayı dönor olmayı kabul eden Sadie'nin durumu ise bir o kadarda karışıktı. Yaş gruplarının ve yaş gruplara göre kabul edilen ilişki sürecini de gözler önüne seren film oldukça zevkliydi. Eğer filmden beklentiniz cinsellik üzerine ise fikri ve anlatılmak isteneni doğru kavrayabileceğinizden emin değilim. Yapıtı biraz derin bir haz almak istiyorsanız izlemenizi öneririm. Özel hayatın aslında hiçte özel olmadığını ve çocuk, aile gibi konuların gerçekte nasıl yanlış lanse edildiğine de değindiğini düşünüyorum. Dram ve komediyi harika bir gerçeklik altında izlemek istiyorsanız, ilk gösterimi 18 Ocak'ta yapılacak olan Private Life'ı izlemenizi tavsiye ediyorum.

Gergin bir konunun komedi olarak değerlendiriliyor oluşu izlemeye değer...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.