The Batman Who Laughs #1 İncelemeThe Batman Who Laughs uzun zamandır incelemeyi beklediğim bir sayıydı. Evet ikinci sayısı çıktı bile ama en kısa zamanda onu da inceleyeceğim. Uzun zamandır gerçek bir Batman serisi için açlık çekiyordum ve bir Snyder özlemi çekiyordum. Bu açlığım sonunda bu sayı ile durdu. Hadi bakalım Metal'den beri beklediğimiz seri nasıl olmuş.

Metal serisinde tanıştığımız bu Batman bilmiyorsanız Joker'in zihniyeti ile Batman'in birleşmiş hali. Karakter Metal'in sonunda yenilmişti ama şimdi geri döndü ve bu sefer yanında çok güçlü bir piyon taşıyor. Kendisi başka evrenlerden Bruce Wayne getirip öldürüyor ve nedenini bilmiyoruz. Daha kötüsü Batman da bilmiyor ve bu onu korkutuyor. Batman ne yapacağını bilmiyor. Hikaye bu olayın etrafında dönmekte ve Batman bu kendisinden daha tehlikeli kişiyi durdurması gerek.


Hikaye tek kelimeyle muhteşem. Hem gergin hem de aksiyonlu ilerleyen bir sayıydı. Akıcı bir şekilde ilerliyor ve sizi sarıyor. Sayıyı bitirdiğinizde hemen sonrasında neler oldğunu bilmek istiyorsunuz. The Batman Who Laughs gerçekten ilgi çekici ve güzel bir karakter. Batman'in her zaman bir adım ilerisinde. Karakterin ismi serinin başlığında olsa da yeterince gördüğümüzü düşünmüyorum. 

Serinin diyaloglarını da çok iyi buldum. Uzun zamandan sonra güzel yazılmış bir Batman gördük. Gerçekten cümle kurmayı başarabiliyor ve dediklerini papağan gibi tekrar etmiyor. Aksiyon sahneleri de çok güzel yapılmış. Hızlı, güçlü ve sert aksiyon sahneleri okuyoruz. Aksiyon sahneleri çok iyi tasarlanmış ve okurken zevk alıyorsunuz.


Jock seri için muhteşem bir seçim. O karanlık ve ürkütücü atmosferi çok güzel yansıtmış. Bolca siyah rengin kullanımı göze çok güzel gözüken sahneler yaratmış. Aksiyon sahneleri çok güzel çizilmiş. Jock daha çok kapakları ile sevdiğim bir çizerdir ama döktürmüş. Snyder'la yakın iş birliği içinde çalıştıklarını sayıyı okurken anlayabiliyorsunuz. İkisi de seriyi en muazzam şekilde güzelleştirmeye çalışmış.

The Batman Who Laughs gerçekten güzel bir başlangıç yaptı. Zaten beklentim olmasına rağmen o beklentimin bile üstüne çıktı. Snyder ve Jock ikilisi muhteşem bir iş çıkarmış ve sonraki sayılarda daha neler yapacaklarını çok merak ediyorum.

Notum: 9.3


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.