Venom #9 ve Carnage Born İnceleme


Venom serisi son hızla devam ediyor. Ana seride yeni bir hikaye başlarken arkaplanda tek sayılık Web of Venom: Carnage Born hikayesinde önemli olaylar dönüyor. Bakalım nasıl olmuşlar.

VENOM #9 

Şu ana kadar okuduğumuz hikayeleri düşünürsek en sakini bu diyebiliriz. İlkinde koca bir ejderha ve bir simbiyot tanrısı bulunurken ikincide önemli açıklamalar ve tüm serinin yönünü değiştiren olaylar yaşanmıştı. Bu sayıda ise Eddie, San Francisco'ya geri dönüyor. Asıl amacı ise babası ile yeniden görüşmek. Tabi görüşme daha farklı ilerleyecek ve Eddie ailesi hakkında bazı bilgiler öğrenecek. Bu hikayede Eddie'nin daha kişisel meselelerini okuyoruz.


Sayıda çok olay bakımından bir şey yaşanmıyor aslında. Sayı daha çok Eddie için üzülmemizi ve onun giderek kötüleşen kişisel hayatına bakmamızı sağlıyor ki baya ilginçti. Babası ile olan karşılaşması ve Eddie'nin simbiyot ile olan yeni ilişkisi sayının öne çıkan kısımlaıydı. Karakter olarak güçlü olsa da ana hikaye daha tam yere basamıyor. Olay merak ettiriyor ama beni tam içine çekemedi.

-Ryan Stegman bu sayıda çizer olarak geri dönüyor ve üzerinden sadece iki ay geçse de özlemişim çizimi. Sanırım seride ilk kez günışığı sahnesi gördük ve çok güzel gözüküyor. O karanlık hava ile güzel karıştırılmış.

Notum: 8.3


WEB OF VENOM: CARNAGE BORN

Web of Venom daha önce de söylediğim gibi Venom'a bağlı olan ama Venom'un ana karakter olmadığı bir tek sayı. Sayı Carnage karakterini bilmeyenler için güzelce tanıtmanın yanında karakterin Venomized eventinden sonra nasıl geri döndüğünü anlatıyor. Karakterin tanıtımı çok başarılı olmuş ama benim gibi tanıyanlar orayı biraz daha sıkıcı bulacak tabi. Sonrasında olan ana hikaye sizi sayıya bağlayacak. Karakteri seven ve özleyen birisi olarak bulunduğu sahneleri heyecanla okudum ve ana Venom hikayesine bağlandığı şekli çok beğendim. Karakterin Venom'un sonraki sayılarındaki görünüşü için aşırı heyecanlıyım.


-Sayının çizeri Danilo Beyruth düşündüğümden daha iyi bir iş çıkarmış. Biraz ön yargılı şekilde bekliyordum çizeri çünkü pek benim tarzım değil ama çizer çok iyi bir iş çıkarmış. Karakterin görünüşü çok korkutucu olmuş ve gücünü göstermeyi başarmış.

Venom sayısında daha sessiz ve kişisel bir hikaye okurken Web of Venom'da büyük olaylar gördük. İki sayıyı da çok beğendim ve Cates ikisinde de çok iyi iş çıkarmış ama Venom'un hikayesinin daha yerini bulamadığını düşünüyorum. Yine de devamını merak ediyorum.

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.