Wreck-It Ralph 2: Ralph Breaks the Internet İncelemesi | Spoilersız

OYUN BOZAN RALPH 2


wreck it ralph 2 poster ile ilgili görsel sonucu

Animasyon filmlerini çok seven bir insan olarak şu 2018 ve 2019 benim için çok heyecanlı geçiyor. Incredibles 2, Spiderman:Into Spider-Verse, Toy Story 4 filmlerinin yanı sıra Oyun Bozan Ralph 2'yi de merak içinde bekliyordum. Diğer animasyonların altında kalsa da ilk filmle çoğu kişinin beğenisini toplamıştı. 2. filmin yönetmen koltuğunda ise Zootropolis ile ilk Oyun Bozan Ralph filminde de koltuğu paylaşan isimleri görüyoruz: Rich Moore ve Phil Johnston


İlk başta söylemem gereken konsept olarak çok mantıklı bir film. Disney'in internette ne kadar fazla yer kapladığını zaten biliyoruz. Disney'in de Ralph'i internet ortamına sokması gerçekten dahiyane bir fikir. Güzel de kullandıklarını düşünüyorum. Yapmadıkları bir sürü şey olabilir sonuçta çok büyük bir malzeme alanı ama kullandıklarını da iyi kullanmışlar.


Filmi yorumlamaya başlarsam ilk 10-20 dakika boyunca şok yaşadım. İlk film 2012 yılında çıkmıştı hani ben bu filmi böyle hatırlamıyorum, komedisi bu şekilde değildi, küçük olduğum için mi beğenmiştim filmi gibi düşüncelere girdim. Neyse ki düzeldi 20 dakika sonrasında. Bence yapabilcekleri en iyi konuyu bulup yapmışlar gibi. Klasik bir animasyon filmi şeklinde; komik anlar, duygusal anlar, pişmanlık, müzikal...Disney'in film içinde kendi klişelerini de söylemesi güzel bir sahne ortaya çıkarıyor. İzlemesi 7'den 70'e eğlenceli bir film olmuş. Referanslar veya internetin kullanımının anlatılması da güzel olmuş.

Şu ana kadar elimizde çok kaliteli ve güzel animasyon filmleri var. Animasyon filmi olarak en sevdiğiniz filmlerde üst sıralara tırmanıcak bir film değil ama izlemenizi tavsiye ediceğim güzel bir animasyon filmi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

NOT:7.4


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.