2019'da çıkacak 30 oyun!

2019 games ile ilgili görsel sonucu

Merhaba oyun severler, 2019 senesi ile birlikte bir çok büyük bütçeli yapım çıkıyor. Bunlardan bir kaçı yakın zamanda çıkacakken bazıları ise senenin sonuna doğru boy gösterecek. Listenin en sonunda ki oyunların çıkış tarihi belli değil, zaten bunu belirttim. Karşınızda ufak açıklamalarla 2019'da çıkacak bütün oyunların listesi! TRAİLS RİSİNG - 12 ŞUBAT
Yapımcı: RedLynx
Dağıtıcı: Ubisoft
Platformlar: Ps4,Xbox One,Pc,Switch

İlk oyunu sevenler bu oyunu da sevecektir bir çok yeni harita, yeni grafik motoru, yeni motorlar ve  kostümler ile eğlenceli bir yarış oyunu sizleri bekliyor.


JUMP FORCE - 15 ŞUBAT 
Yapımcı: Spike Chunsoft
Dağıtıcı: Bandai Namco
Platformlar: Ps4,Xbox One,Pc

Neredeyse tüm anime evrenlerinin crossover yaptığı bir oyun düşünün; işte o oyun şubat ayında boy gösterecek. One Piece'den tutun Dragon Ball'a kadar tüm ünlü animeler bu oyunda mevcut olacak, hali hazırda açık betası da başlayan Jump Force'u denemeniz gerekiyor.


CRACKDOWN 3 - 15 ŞUBAT
Yapımcı: Sumo Digital
Dağıtıcı: Microsoft Studios
Platformlar: Pc,Xbox One

Bir çok ertelenme ve sızan iptal haberlerinden sonra Crackdown 3 sonunda çıkışını gerçekleştiriyor. İlk 2 oyunu eğlenceli olmasına rağmen 3.oyunda beklenti bir hayli düşük. Bakalım Microsoft'un yeni gözdesi nasıl bir iş çıkaracak.


FAR CRY NEW DAWN - 15 ŞUBAT
Yapımcı: Ubisoft
Dağıtıcı: Ubisoft
Platformlar: Pc,Ps4,Xbox One

Far Cry 5'te kalan hikayeyi devam ettiren ve 40 dolarlık bir Standalone DLC (ana oyuna sahip olmadan da oynanabilir) olan Far Cry New Dawn'dan beklentimiz büyük. Umarım Far Cry Primal'da düştükleri hataya düşmezler.


METRO EXODUS - 15 ŞUBAT
Yapımcı: 4A Games
Dağıtıcı: Deep Silver
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Düşük bütçesine rağmen harika bir kitap uyarlaması olan Metro serisi, son oyununda bizleri artık metro istasyonlarından çıkartıp mini bir açık dünyaya salıyor. Gerilimli yapısı ile gönüllerimizde taht kuran Metro serisinin son oyunu şubat ayında bizlerle.


ANTHEM - 22 ŞUBAT 
Yapımcı: BioWare
Dağıtıcı: Electronic Arts (EA)
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Electronic Arts'ın tutan bir formülü kopyalamasıyla ortaya çıkan Anthem'e hiç güvenmiyorum ama buna rağmen arkasında BioWare gibi RPG oyunlarında usta bir firma olmasaydı kimsenin yüzüne bile bakmayacağı bu oyunu merakla bekliyorum.


ANNO 1800 - 26 ŞUBAT
Yapımcı: Blue Byte Software
Dağıtıcı: Ubisoft
Platformlar: Pc

Anno 1800, endüstri çağında geçen bir şehir inşa simülasyonu. Diğer simülasyon oyunlarından farklı olmasının sebebi ise bize verdiği özgürlük ve zorlayıcı yapısı. Serinin yeni oyununu merakla bekliyorum.


LEGO MOVİE 2 VİDEOGAME - 26 ŞUBAT
Yapımcı: TT Games 
Dağıtıcı: Warner Bros. İnteractive Entertainment
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One, Nintendo Switch

Lego oyunlarından artık çok sıkıldım. Birbirini tekrar eden yapısı ve oynanış bakımından neredeyse her oyunun aynı olması çok can sıkıcı bir durum. Lego Movie 2 Videogame'den hiç bir beklentim yok.


DEAD OR ALİVE 6 - 1 MART 
Yapımcı: Team Ninja
Dağıtıcı: Koei Tecmo
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Dead Or Alive 6 hakkında pek bir şey söyleyemem. Dövüş mekanikleri Tekken'e benzese de kendine has bir yapısı var.


LEFT ALIVE - 6 MART
Yapımcı: Square Enix
Dağıtıcı: Square Enix
Platformlar: Pc, Ps4

İnsanlar ile robotlar arasındaki güç farkını konu alan bir shooter oyunu geliyor. Adını duymamış olabilirsiniz fakat gerçekten sağlam bir yapım bizi bekliyor.


DEVİL MAY CRY 5 - 8 MART
Yapımcı: Capcom
Dağıtıcı: Capcom
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Uzun süredir beklenen Devil May Cry serisi sonunda geri dönüyor. Toplamda 3 farklı karakter ile oynayacağımız ve hikayenin devamını göreceğimiz oyunu sabırsızlıkla bekliyorum.


THE DİVİSİON 2 - 15 MART
Yapımcı: Ubisoft
Dağıtıcı: Ubisoft
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Ubisoft ilk oyunlarında batırıp ikinci oyunlarında kendini düzelten bir firma, bu yüzden çok bir beklentim olmamasına rağmen az da olsa heyecanlıyım. Bakalım nasıl bir oyun ortaya çıkacak.


SEKIRO: SHADOWS DİE TWİCE
Yapımcı: FromSoftware
Dağıtıcı: Activision
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Souls Borne serilerinden sonra herkes FromSoftware'ın bir sonraki oyununun ne olacağını merak etti. Bir çok kişi Tenchu dedi bir çok kişi Bloodborne 2 dedi fakat yeni bir IP olduğunu kimse tahmin etmemişti. Yeni mekanikleri denemek için sabırsızlanıyoruz.


YOSHİ'S CRAFTED WORLD - 29 MART
Yapımcı: Nintendo
Dağıtıcı: Nintendo
Platformlar: Nintendo Switch

Nintendo exclusive konusunda Sony'e yaklaştı diyebiliriz, neredeyse her sene en az 1 tane exclusive oyun çıkartıyor. Bakalım Yoshi'yi yönettiğimiz bu oyun nasıl olacak.


MORTAL KOMBAT 11 - 23 NİSAN
Yapımcı: NetherRealm
Dağıtıcı: WB Games
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One, Nintendo Switch

Bence dövüş oyunlarının kralı olan Mortal Kombat serisi değişik bir şekilde devam ediyor. Hikayenin devamı olacağı ve yeni karakterlerin de olacağını öğrendiğimize göre artık sadece beklemek kaldı.


DAYS GONE - 26 NİSAN
Yapımcı: SIE Bend 
Dağıtıcı: SIE
Platformlar: Ps4

Artık sıkıldığımız zombi konseptine motosikleti ve dev zombi yığınlarını ekleyen Days Gone'a heyecanlıyım. Umarım başka bir Horizon Zero Dawn olayı yaşamayız.


A PLAGUE TALE: INNOCENCE - MAYIS (?)
Yapımcı: Asobo Studio
Dağıtıcı: Focus Home Interactive
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

Farelerin artık dibimizde yaşadığı bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir aileyi konu alıyor. Umarım dövüş mekaniği yüzünden hızlıca sıkmaz.


RAGE 2 - 14 MAYIS
Yapımcı: İD Software, Avalanche
Dağıtıcı: Bethesda
Platformlar: Pc,Ps4,Xbox One

Just Cause ve Mad Max'in yapımcılarından gelen Rage 2'ye maalesef heyecanlanmıyorum. Yaptığı konsept ilginç olsa da benim ilgimi pek çekmiyor.


TEAM SONİC RACİNG - 26 MAYIS
Yapımcı: Sumo Digital
Dağıtıcı: Sega
Platformlar: PC, Ps4, Xbox One, Nintendo Switch

Yeni bir kart yarış oyunu da yolda geliyor, pek beklentim yok ama Crash'ten önce çıkması Sega için mantıklı bir adım.


CRASH TEAM RACİNG NİTRO FUELED - 21 HAZİRAN
Yapımcı: Beenox
Dağıtıcı: Activision
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One, Nintendo Switch

En sevdiğim oyun serisi olan Crash'in yeni remake'ini heyecanla bekliyorum.


SHENMUE 3 - 29 AĞUSTOS
Yapımcı: Nelio, Ys Net
Dağıtıcı: Deep Silver
Platformlar: Pc, Ps4

İlk 2 oyunuyla bir çok oyuncunun gönüllerinde taht kuran Shenmue serisi toplanan bağışlar ile günümüz konsollarında devamı geliyor. Bakalım ilk 2 oyun kadar detaylı ve iyi olacak mı.

2019'DA ÇIKACAĞI KESİN OLAN FAKAT TARİHİ BELLİ OLMAYAN OYUNLAR.ORI AND THE WİLL OF WİSPS - İLKBAHAR 
Yapımcı: Moon Studios
Dağıtıcı: Microsoft Studios
Platformlar: Pc, Xbox One

Metrovania türünün belki de en iyi indie üyesi olan Ori And The Blind Forest'ın devamı bu sene geliyor. İlk oyundaki hataları giderirlerse müthiş bir oyun bizi bekliyor olacak.


CONCRETE GENIE - İLKBAHAR
Yapımcı: Pixelopus
Dağıtıcı: SIE
Platformlar: Ps4

Getting Up'dan sonra ilk defa büyük çaplı bir grafiti oyunu geliyor. Playstation exclusive'i olan oyunda Delsin'a (Infamous Second Son'daki ana karakterimizin ismi) benzer bir karakteri yönetip etrafa grafiti yapıyoruz.


STAR WARS JEDI FALLEN ORDER - KIŞ
Yapımcı: Respawn
Dağıtıcı: EA
Platformlar: Pc, Ps4, Xbox One

İsim dışında hiç bir bilgimizin olmadığı Star Wars oyununu benim çok güvendiğim Respawn Entertainment geliştiriyor. Bu E3'te bir gameplay görmeyi bekliyorum.


GEARS 5 - Tarih Belli Değil
Yapımcı: The Coalition
Dağıtıcı: Microsoft Studios
Platformlar: PC, Xbox One

Xbox'ın favori exclusive'i olan Gears Of War'un devamı da sonunda geliyor. The Coalition'un yaptığı 4. oyun hiçbir yenilik getirmediği için beğenilmemişti, umarım bu oyun bir çok yenilik ile karşımıza çıkar.


MEDIEVIL - Tarih Belli Değil
Yapımcı: Other Ocean Interactive
Dağıtıcı: SIE
Platformlar: Ps4

Pek sevgili Sir Daniel ile tekrardan buluşacağımız Remake için söyleyecek çok bir şey yok. Umarım benim gibi serinin hayranlarını tatmin ederler.


SKULL & BONES - Tarih belli değil
Yapımcı: Ubisoft
Dağıtıcı: Ubisoft
Platformlar: PC, Ps4, Xbox One

Ubisoft AC 4'den sonra kullanmadığı gemi mekaniğiyle meğerse başka bir oyun yapıyormuş. Sadece Online olması yüzünden beni uzaklaştırdı kendinden, sevenlerine duyurulur.


CODE VEIN - Tarih Belli Değil
Yapımcı: Bandai Namco
Dağıtıcı: Bandai Namco
Platformlar: PC, Ps4, Xbox One

Bir başka SoulsBorne çakması oyun karşımızda duruyor. Gameplaylerden gördüğüm kadarı ile sıkıcı bir oyun bizi bekliyor. Başarısız bir SoulsBorne çakması olacak gibi.


BABYLON'S FALL - Tarih Belli Değil
Yapımcı: PlatinumGames
Dağıtıcı: Square Enix
Platformlar: PC, Ps4, Xbox One

Pek sevgili PlatinumGames'in yeni oyunu olan Babylon's Fall hakkında neredeyse hiçbir bilgimiz yok. O yüzden yeni bir görüntü çıkana kadar hiçbir şey diyemeyeceğim.


DOOM ETERNAL - Tarih Belli Değil
Yapımcı: id Software
Dağıtıcı: Bethesda
Platformlar: PC,Ps4,Xbox One

Şuan tekrardan ilk oyunu oynuyorum ve Doom Eternal iyi ki çıkacak diyorum. Eğlenceli yapısı, geniş bölüm dizaynları ve boss savaşlarıyla beni benden aldı. Umarım Eternal ilk oyundan çok daha iyi bir oyun olur.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.