Bu Sefer Güldürmedi- The Batman Who Laughs #3 İncelemeScott Snyder'ın büyük Batman hikayesi devam ederken riskler de artmaya devam ediyor. Serinin önceki sayılarını bolca övdüm ve tavsiye ettim. Peki serinin yarısına geldiğimizde herhangi bir takılma var mı yoksa bal gibi devam ediyor mu hala? Hemen başlayalım.

Son sayıda, Batman'e bu yarışta yardım edebilecek sürpriz konuk James Gordon Jr.'ı yanına almaya çalışırken Rambo Batman de bir Gordon'ın peşindedir. Batman hem Grim Knight'ı durdurmalı hem de Joker toxinine karşı durmaya çalışmaya devam etmelidir. Bunun yanında Batman, The Batman Who Laughs'ın planında bir parça daha öğrenir ama zaten ondan kaç adım arkada olduğunu anlar. The Batman Who Laughs ise planını tamamlamakta bir sonraki parçanın yanına gelmiştir. Penguin!


Bu biraz köprü bir sayıydı. Gerçekten önemli bir olay yaşanmıyordu sonu dışında. Köprü sayılar bir hikayenin ortada birden yönünün değiştiği kısımdır. Bu sayının sonunda da yön değişiyor ama biraz yavaşlayarak yönü değiştiriyor. Sayının ilk kısmı aslında baya iyi. Batman ile Grim Knight yüz yüze geliyor ve güzel bir aksiyon sahnesi görüyoruz ama ikinci kısmını okumam biraz sürdü. Hem tempo biraz düşüyor hem de Batman Who Laughs'ın aksiyon sahnesi ilgi çekemiyor. Nedeni ise iki sayıdır zaten bu Batman'in ne kadar başarılı ve havalı olduğunu gördük ve bu sefer yine gösteriyorlar. Biraz sıkmaya başladı açıkçası.


Sayıda sevdiğim şeylere geri dönelim. Diyaloglar. Sayıda güzel bir konuya güzel diyaloglar ile değinilmiş. Batman'in gerçekten ne zaman oluştuğu hakkında bir konuşma oluyor sayının başında ve gerçekten güzeldi. Bruce mağaraya düştüğünde mi, ailesini kaybettiğinde mi, camdan içeriye o yarasa girdiğinde mi Batman oluştuğu hakkında minik ama güzel bir an vardı.

Sayının çizimlerinde yine Jock var ve yine güzel bir iş çıkarmış. Aynı şeyleri artık tekrar etmek istemiyorum. Jock gerçekten güzel ve akıcı çizim yapan birisi. Seviyorum bu adamı. Seri şu an kapak olarak gerçekten güzel bir ilerlemede. Her kapak muhteşem ve ilgi çekici.


Seri bu sayı ile biraz yavaşlasa da yine fena olmayan bir iş çıkarılmış. Önceki iki sayıya göre düşük ama sonraki sayıda daha yukarı çıkacağını düşünüyorum. Sayının sonu gerçekten güzel bitti ve sonraki sayı için yeterince heyecanlanmamı sağladı.

Notum: 7.5Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.