DC Mayıs 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DC'DE KATLİAM VAKTİ!

Mayıs ayının en büyük olayı sanırım Tom Taylor'ın yazacağı DCeased. Olay kısaca insanları saldırgan yaratıklara dönüştüren bir tekno-virüs ile alakalı. DC kahramanları ise ne yapacağını bilmiyor. Bana biraz Marvel Zombies'i hatırlatmadı değil ama daha önce alternatif hikayelerde iyi işler çıkarmış Tom Taylor'ın bu konuyu nasıl ele alacağını merak ediyorum. 

AİLE BİR ARAYA GELİYOR

Deathstroke ve Teen Titans serisinin büyük crossover eventi mayıs ayında sona erecek. Terminus Agenda adlı hikayenin sonlarında Robin'in yakaladığı kötüler için ürettiği hapishanenin kapıları açılacak ve tüm düşmanlar serbest kalacak. Büyük hikaye sonrası çıkacak sayıda ise Crush'ın babası hikayeye dahil olacak sonunda. Lobo! Crush karakterinin hikayesi seri başından beri ipuçları ile verilse de sonunda son noktaya varacağız gibi.

YAZI HAYVANLARLA KUTLUYORUZ

DC yazın gelişini kutlamak için özel bir tek sayı çıkartacak ve sayının yıldızları Krypto ve Bat-Cow gibi DC'nin bilinen ve sevilen hayvan kahramanları. 8 hikayeden oluşacak sayıda bir sürü yazar ve çizer bir araya gelecek. Warner Bros'un Super Pets animasyonu hazırladığı söylentisini de düşünürsek DC belki de animasyon için hazırlıklara başlamıştır.

KRİZ SONU

Mayıs ayında Heroes In Crisis serisi sona erecek. Artık son 3 sayının kapaklarında öne çıkan karakteri Wally olmasından katilin o olduğunu çıkarabiliriz ama hala açıklanmayan bir şey var. Bu katilin arkasındaki beyin. Asıl suçlu son sayıda açıklanacak.

LEVİATHAN YÜKSELİYOR!

Action Comics serisinde bir süredir işlenen Leviathan hikayesi mayıs ayında büyük yerlere ilerleyecek. Action Comics #1011'de DC'nin yeni yaz hikayesini hazırlayacak olaylar yaşanacak olsa da asıl ilgi çeken Superman: Leviathan Rising özel sayısı. Tek sayı olacak sayıda daha sonraki aylarda çıkacak iki seriye temeller atılacak. İlki Greg Rucka tarafından yazılacak ve Mike Perkins tarafından çizilecek Lois Lane serisi, ikincisi ise Matt Fraction tarafından yazılacak ve Steve Lieber tarafından çizilecek Jimmy Olsen serisi. Bu iki seri ne kadar gerekli tartışılır ama yazar-çizer takımları muhteşem.

ESKİ DAVALAR

Mayıs ayında çıkacak Detective Comics Annual #2'de Batman "kara dava kitabı"nı yeniden açacak. Bu kitap Batman'in en eski, en vahşi ve en korkutucu davalarını içeriyor. En kötü tarafı ise hiçbirinin çözülmüş olmaması. Sayıda ise Batman bu kitabı eski bir düşmanını yenmek için yeniden açacak. Bu düşman ise The Reaper.

DC'nin mayıs ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.